Środa 28 lipca 2021 | Imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Teatr

MŁODE TALENTY NA START

Ćwiczenie dykcji, obycie ze sceną, pokonywanie tremy no i… wyobraźnia – to cechy każdego dobrego aktora występującego na scenie teatru. Już niebawem tymi umiejętnościami będą mogli pochwalić się również uczestnicy grupy teatralnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury pod auspicjami Zbigniewa Kulwickiego.

 

W poniedziałkowe popołudnie odbył się nabór do grupy teatralnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury, do której zgłosiło się trzydzieści osób. Pierwsze spotkanie było czysto organizacyjne, podczas którego Zbigniew Kulwicki zaznajomił młodzież ze spektaklem, do którego wspólnie będą się przygotowywać.

- Na początku naszych spotkań będą to proste etiudy, zwłaszcza że naszym celem jest przygotowanie niemalże profesjonalnego spektaklu. Od samego początku będę uczył podstaw, choć w dużej mierze będzie to zależne od samych uczestników i ich predyspozycji - powiedział na wstępie Z. Kulwicki. 

 

DEBIUT AKTORÓW


Trzydzieści osób (w wieku od 15 do 22 lat) będzie zgłębiało tajniki warsztatu aktorskiego na zajęciach teatralnych. Z czasem zostanie ich zaledwie piętnastu i to oni zaprezentują rezultaty pracy i zdobyte umiejętności podczas spektaklu „Kumpel” - specjalnie przygotowanym przez Zbigniewa Kulwickiego. Będzie to przedstawienie składające się z dwóch jednoaktówek, których akcja toczy się w środowisku młodzieży szkolnej. Opowiada o nastolatkach, którzy borykają się z problemami alkoholowymi, stosowaniem używek oraz problemami w rodzinie, mającymi wpływ na funkcjonowanie młodzieży w społeczeństwie. Scenariusz spektaklu zawiera mocne sceny, świetną muzykę i wciągającą widza akcje. Jego premiera została zaplanowana na czerwiec.

 

Młodzież chętna spróbowania swoich sił w aktorstwie

Młodzież chętna spróbowania swoich sił w aktorstwie

Oceń artykuł
Autor: Anita Przepiórka | Niedziela 29 stycznia 2012 | 000 18241
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem