Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Zdrowie i uroda > Uroda

LASER CZY IPL – SZKODLIWY CZY NIE?

Po raz kolejny temat depilacji laserowej „trafia na wokandę”. Ilość pytań, wątpliwości, zabobonów czy choćby złośliwości wynikających z ignorancji, w dalszym ciągu niemała. Większość chce czy nawet marzy o zabiegu trwałego usunięcia owłosienia, ale nie wie co jest prawdą, a co mitem. Zwolennicy, ci po serii skutecznych zabiegów - namawiają, natomiast ci, którzy nie byli, nie sprawdzili - błądzą niejednokrotnie szperając w źródłach nie do końca fachowych i nie do końca obiektywnych, a często nawet niepodpisanych. Najważniejsza w tym przypadku jest poczta pantoflowa, która czyni cuda wśród osób, które skorzystały z właściwego sprzętu, i tu jest pies pogrzebany…

 

Czym różni się laser light sheer od urządzeń typu IPL?

 

Laik, pierwsze co zrobi, to spyta „a co to za różnica i to laser i to laser?”, no i w tym momencie miejmy świadomość, że to osoba kompletnie niezorientowana, której poziom znajomości tematu depilacji można porównać do wiedzy pięciolatka na temat mechaniki kwantowej. Tymczasem różnica jest kolosalna (pomijając szczegóły techniczne urządzeń), przede wszystkim jeżeli chodzi o  rezultaty, które najbardziej nas interesują. Skuteczność lasera diodowego Light Sheer sięga 95 % (oczywiście po serii zabiegów), co oznacza, że odrosnąć mogą te włoski, które są jasne, cienkie i  niewidoczne. Natomiast najpopularniejsze obecnie (ze względu na cenę) urządzenia typu IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło), które są notorycznie mylone z laserami diodowymi, osłabiają włosy i spowolniają ich odrost, jednak nie mają nic wspólnego z trwałym ich usunięciem. Natomiast dobrej jakości urządzenia IPL świetnie sprawdzają się w zabiegach fotoodmładzania i jeszcze paru innych.

 

Przeciwwskazania

 

Przygotowania do depilacji laserowej warto rozpocząć od zapoznania się z listą przeciwwskazań, o których każda klientka powinna zostać poinformowana także bezpośrednio przed zabiegiem. Niezbędne jest również wykonanie próby na niewielkim fragmencie ciała, która pozwoli ocenić poziom tolerancji skóry na promień lasera, a także dopasować parametry urządzenia do indywidualnych cech klienta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto poprzedzić zabieg konsultacją lekarską, która zgodnie z polskimi normami nie jest wymagana, jednak pozwoli rozwiać wątpliwości. Osoba wykonująca zabieg sama poleci Wam specjalistę, mając na uwadze Wasz późniejszy komfort i  zadowolenie. Bezwzględnie należy też stosować się do zaleceń przed i po zabiegu, celem uniknięcia np. czasowych odbarwień spowodowanych opalaniem, stanowczo zakazanym w okresie okołozabiegowym.

 

Podsumowując

 

Najlepszym doradcą w wyborze właściwego gabinetu depilacji laserowej niech będzie zadowolona przyjaciółka. Dodatkowo pamiętajmy, że laser to pojęcie bardzo szerokie, a większość rozczarowanych klientek, niestety nie zna nazwy urządzenia, z którego działania nie jest zadowolona. Ponadto, bojąc się nieuczciwych gabinetów, pracujących na tanim, a tym samym nieskutecznym sprzęcie, zawsze możemy skorzystać z konsultacji lekarskiej lub zapytać o próbę laserową, którą bezpłatnie wykona każdy szanujący się gabinet, pewny jakości oferowanych usług.

 

Oceń artykuł
Autor: Alicja Przyłuska | Czwartek 19 stycznia 2012 | 001 21785
Tylko LightSheer
30-09-2014, 12:09
IP: 159.205.242.78
A ja nie dam się już nabrać na tanie depilowanie IPL. IPL - TO NIE LASER!!! Ostrzegam Was drogie panie. Szkoda czasu i pieniędzy a jak ktoś się nie zna to i zdrowia.
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem