Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Zdrowie i uroda > Uroda

ODKRYJ NOWE MOŻLIWOŚCI

No i stało się! Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyło all4beauty Studio Nowoczesnych Technologii Kosmetycznych. W innym miejscu, pod trochę inną nazwą (wcześniejsza to all4beauty Studio Depilacji Laserowej), z szerszym wachlarzem zabiegów, nowatorskimi pomysłami na uczynienie Was szczęśliwszymi (celowo nie napisałam piękniejszymi, gdyż piękno ukryte jest w naszym wnętrzu).

 

No... ale cóż, wszyscy jesteśmy odrobinę próżni i lubimy być podziwiani, a już na pewno rozpieszczani. Dlatego masaż przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki, delikatny zapach świeżo zerwanych płatków róż, oświetlenie dopasowane do nastroju, intymność, dyskrecja, najwyższa jakość stosowanych preparatów i urządzeń – to właśnie nasza dewiza. Ma być profesjonalnie, kompleksowo a przede wszystkim nowocześnie. Bez potrzeby wyjeżdżania do dużych miast, bez konieczności wydawania bajońskich sum. Mam nadzieję, że uda nam się Was usatysfakcjonować!

 

O depilacji … tym razem na słodko

 

Depilacja z użyciem pasty cukrowej już w starożytności stała się jednym z najpopularniejszych sposobów walki ze zbędnym owłosieniem. W krajach arabskich ta metoda do dziś cieszy się największym powodzeniem i wiele kobiet pochodzących z tamtych rejonów nie może się nadziwić, że Europejki bywają sceptyczne wobec depilacji cukrowej. Na Bliskim Wschodzie technika wyrabiania i stosowania pasty cukrowej przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Już nawet dziewczynki w wieku dojrzewania wiedzą, że regularnie przeprowadzana powoduje z czasem zanik niechcianego owłosienia.

 

Depilacja cukrem

 

Cukier jako środek służący do depilacji został odkryty prawdopodobnie przez przypadek. Jednak wynaleziona wieki temu mieszanka cukru, cytryny i ziół przeżywa teraz renesans. Czemu jest ona taka popularna (niestety nie u nas) i jaka jest jej przewaga nad powszechnie używanym woskiem?  

Wosk – dostępny w kilku rodzajach: gorący, zimny lub płynny - każdy zawiera substancje chemiczne, wosk pszczeli lub żywicę. Może być stosowany w plastrach bądź w formie płynnej, która zasycha na skórze. W obu przypadkach technika polega na szybkim, mocnym pociągnięciu zastygłego wosku, odwrotnie niż kierunek wzrostu włosa, co bywa bolesne, a niekiedy powoduje podrażnienia i łamanie się włosów.

Dzięki paście cukrowej, bezpieczną depilację możemy stosować na twarzy oraz ciele kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci, włącznie z kobietami w ciąży, ponieważ zawiera ona wyłącznie naturalne składniki. Nie wywołuje efektów ubocznych ani reakcji alergicznych, gdyż nie zawiera substancji chemicznych, pozostałości żywicznych oraz środków konserwujących.

Jest tak naturalna, że można ją nawet jeść! Dodatkowo warto zauważyć, że cukier był używany do leczenia podczas II wojny światowej. Opatrunki z jego zawartością pomagały w zabezpieczeniu ran przed infekcjami i miały właściwości antyseptyczne.

 

Kiedy nie można „zrobić cukru”?

 

Przeciwwskazaniami do depilacji cukrowej są: oparzenia słoneczne, świeże rany, stany zapalne żył, brodawki. Szczególną ostrożność należy zachować u osób stosujących zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych (dot. depilacji twarzy). Jedyną częścią ciała, na której nie wykonujemy depilacji, jest wewnętrzna część ucha.

 

Metodologia przeprowadzenia depilacji cukrowej

 

W czasie nakładania pasta cukrowa nigdy nie przekracza temperatury ciała, co czyni ją całkowicie bezpieczną – jest wręcz chłodna. Nie stanowi zatem zagrożenia dla osób z popękanymi naczynkami lub żylakami. Pasta cukrowa nie przykleja się do żywych komórek skóry, gdyż są one wilgotne, a cukier jest łatwo rozpuszczalny w środowisku wodnym. Usuwa jedynie martwy naskórek, co pomaga uwolnić wrośnięte włosy. Można ją bezpiecznie stosować w przypadkach egzemy bądź łuszczycy skórnej. Pasta jest tak delikatna, że pozwala na kilkakrotne depilowanie tych samych miejsc, aby usunąć nawet najkrótsze włosy bez ryzyka podrażnienia lub uszkodzenia skóry. Nigdy nie wysycha, zatem możemy wydepilować nią całe ciało bez konieczności nakładania nowej masy. Może być użyta kilkakrotnie na różnych częściach ciała. Oczywiście nigdy nie używamy jej ponownie na innej osobie. Ponieważ pasta zawiera duże stężenie cukru, uniemożliwia to rozwój bakterii. Bakterie nie występują i nie mogą wzrastać w naturalnym konserwancie, jakim jest cukier. Dzięki temu, że pastę zmywamy zwykłą wodą, klient nigdy nie ma uczucia lepkości po depilacji. Jedną z największych zalet depilacji pastą cukrową jest możliwość usuwania bardzo krótkich włosów (ok. 2 mm). Pasta owija się wokół łodygi włosa, czyniąc ją bardziej elastyczną oraz wnika poniżej ujścia mieszka włosowego i okleja włos. Jest on łatwo usuwany zgodnie z jego kierunkiem wzrostu, co umożliwia wyciągnięcie go w całości w delikatny sposób. Dzięki tej technice pasta nie łamie włosów, a co za tym idzie, znacznie ogranicza ich wrastanie. Klient nie odczuwa prawie żadnego dyskomfortu. Co najważniejsze: po pewnej liczbie zabiegów, mieszek włosowy zaczyna się osłabiać, co powoduje, że odrastający włos jest za każdym razem cieńszy.

Metoda cukrowa jest coraz bardziej powszechna i stanowi alternatywę nie tylko dla wosku, ale również depilacji laserowej, która nie może być wykonywana w okresie letnim, gdy skóra jest opalona. Cieszę się, że mogę zaprosić Was na ten bezpieczny i prawie bezbolesny zabieg do all4beauty Studia Nowoczesnych Technologii Kosmetycznych przy ul. Szerokiej 17/51 w Kwidzynie, tel. 608 387 201.

 

Pozdrawiam

Oceń artykuł
Autor: Alicja Przyłuska | Środa 21 września 2011 | 000 4036
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem