Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Filmidło

KANDYDAT PJN (ZAKTUALIZOWANY) + FILMIK

KOLEJNY KWIDZYNIAK DO SEJMU  

1 września w dość nietypowy sposób przeprowadzony został briefing prasowy zorganizowany przez członków i sympatyków Polska Jest Najważniejsza, a dokładnie przez zarząd koła regionu Powiśle (z siedzibą w Kwidzynie). Konferencja odbyła się przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza, do której za młodu uczęszczał i zdobywał pierwsze tajniki wiedzy Zbigniew Piotrowski – kandydat do Sejmu RP.

 

W związku z zakończeniem procesu ogólnopolskiej rejestracji list kandydatów do wyborów parlamentarnych 2011 – lokalne struktury PJN zorganizowały konferencję prasową, na której przedstawiono kandydata do Sejmu – kwidzyniaka Zbigniewa Piotrowskiego, startującego w okręgu gdańskim (nr 25) z pozycji 5.

- Spotykamy się dzisiaj pod Szkołą Podstawową nr 4, ponieważ jest to placówka, do której swego czasu uczęszczałem i zdobywałem pierwsze szlify. Na wstępie chciałbym wspomnieć dlaczego zdecydowałem się na kandydowanie do Sejmu. Poprzez swoją kandydaturę chciałem wyrazić bunt przeciwko sytuacji jaka panuje w naszym kraju. Wiele sytuacji w Polsce wpłynęło na moją decyzję o podjęciu się trudu pełnienie funkcji społecznej i publicznej, w celu zmiany tej rzeczywistości. Poza tym chciałbym pokazać młodym ludziom, że trzeba mieć odwagę i podejmować wyzwania. Jednym z podstawowych narzędzi demokracji na świecie jest pewnego rodzaju kadencyjność, która również powinna występować w naszym kraju. Myślę, że doświadczenie, które zdobyłem przez 25 lat w przemyśle będzie dobrą podstawą, by zająć się projektowaniem niezbędnych zmian. Myślę, że jako Kwidzyn zasługujemy na to, być mieć w Sejmie swojego przedstawiciela.– powiedział w trakcie konferencji kandydat na posła, Zbigniew Piotrowski.

 

Ponadto, członkowie partii Polska Jest Najważniejsza wspomnieli o braku ich akceptacji przy posyłaniu 6-latków do szkoły. Ich zdaniem placówki te nie są w odpowiedni sposób przygotowane do pełnienia takiej zadań.

- W tym nowym układzie spotyka się z problemem, gdzie do szkoły przychodzi 6-latek, a jego najstarszym kolegą jest 12-latek. Jest to diametralna różnica wieku, która może powodować perturbacje względem tego malucha – zakończył Zbigniew Piotrowski.

Na zakończenie konferencji zadaliśmy pytanie, na ile mandatów liczą członkowie PJN. Krzysztof Kania odpowiedział, że w okręgu gdańskim spodziewają się uzyskać dwa mandaty, w tym jeden z Kwidzyna.

Amatorski filmik z piątkowej konferencji prasowej PJN Powiśle, na której przedstawiony został kwidzyński kandydat na posła. W okręgu gdańskim na liście PJN-u, na piątej pozycji znalazł się Zbigniew Piotrowski.

Oceń artykuł
Autor: nitka | Sobota 3 września 2011 | 005 8021
morfeus
04-09-2011, 10:53
IP: 89.229.210.105
kolejny kandydat z Kwidzyna, może wprowadzimy 3 posłów z miasta? podoba mi się, co facet mówi, jestem podobnego zdania, że trzeba zrobić porządek z POPiSami i zakończyć tę wojnę domową...
marek
04-09-2011, 11:45
IP: 89.229.212.215
czy szkoły powinny być wolne od agitacji wyborczej? Zgodnie z ustawą tak!! co robi pJN w SP4??? To jawne lamanie ustawy!! Co na to wiceburmistrz Bera?
j-23
04-09-2011, 12:22
IP: 95.41.14.156
Oj tam! Oj tam! Ważne, że kandydat na posła uzgodnił to z pełnomocnikiem burmistrza do spraw oświaty w naszym pięknym i platformerskim mieście. I po co to pieniactwo z łamaniem ustawy?
Zbigniew Piotrowski
05-09-2011, 23:16
IP: 89.229.216.169
Nie było potrzeby cokolwiek uzgadniać, bo briefing był przed szkołą, a ze wględów praktycznych (padał deszcz) ładniejsza część dziennikarstwa schowała się pod daszek. A czemu przed SP-4, bo tam się zaczęła moja edukacja. Ni więcej, ni mniej tylko wspomnienie i sentyment rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 1 września 2011 r. (ZP).
Zbigniew Piotrowski
07-09-2011, 11:14
IP: 89.229.216.169
Panie Marku,
Oto wyciąg z Ustawy, na którą się Pan powołuje:
Art. 108.
najpierw;
§ 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.
a dla zwiększenia optyki:
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;
3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
Stąd mój poprzedni komentarz. Pozdrawiam. (ZP).
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem