Sobota 19 czerwca 2021 | Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - MKS ZAGŁĘBIE LUBIN 24:24 (14:13) KARNE - 4:3

Jeszcze na dwie minuty przed końcową syreną MMTS przegrywał z Zagłębiem Lubin 22:24. Dzięki bramkom Jakuba Szyszki i Patryka Grzenkowicza kwidzyniacy zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, w których lepsza okazała się nasza drużyna. To był w tym sezonie piąty mecz, w który ekipa z Lubina przegrała po rzutach karnych.

Pierwsze trafienie odnotowaliśmy w 6 minucie meczu (po rzucie Jakuba Szyszki), a osłabionym kadrowo gościom udało się to dwie minuty później. Niestety, po 10 minutach to Zagłębie prowadziło 1:2 i trzy minuty później powiększyło swoją przewagę (3:5). Przyszedł czas na dobry fragment dyspozycji gospodarzy, którzy po czterech trafieniach z rzędu wyszli na prowadzenie 7:5. Za chwilę mieliśmy remis, który dominował w tej rywalizacji. Tuż przed przerwą Nikodem Kutyła skutecznie egzekwował rzut karny i doprowadził do wyniku 14:13.

W drugiej odsłonie szalał Roman Chychykalo, który umieścił w naszej siatce piłkę aż 12 razy i to dzięki takiej skuteczności przyjezdni objęli prowadzenie (15:16 i 20:22). O dziwo, ta przewaga utrzymywała się do 58 minuty (22:24) i kiedy powoli godziliśmy się z porażką – kwidzyniacy swoją determinacją doprowadzili do upragnionego (w tym momencie) remisu. Zdobywcami tych istotnych goli byli Jakub Szyszko i Patryk Grzenkowicz. Jednak warto wspomnieć, że w ostatnich sekundach lubinianie mogli wyrównać w dramatycznych okolicznościach, lecz bramka nie została uznana.

Podczas wykonywania rzutów karnych pierwsi pomylili się goście i to w zasadniczy sposób wpłynęło na ten ostateczny fragment rywalizacji. Chociaż kwidzyniacy okazali się lepsi tylko o jedno trafienie. Po naszej stronie spudłował Damian Przytuła, a po przeciwnej stronie Roman Chychykalo i Jakub Bogacz. Zatem dwa punkty doliczyliśmy do stanu MMTS-u, a Zagłębie musiało zadowolić się jednym punktem.

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 24:24 (14:13) karne - 4:3

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Szczecina - Grzenkowicz 5, Orzechowski, Krieger, Peret, Zieniewicz, Kutyła 5, Guziewicz 2, Ossowski 3, Potoczny 1, Nastaj 2, Szyszko 5, Landzwojczak 1, Jankowski, Przytuła.

Karne: 5 bramek / 7 rzutów

Kary: 12 minut (Potoczny x 2, Krieger, Zieniewicz, Guziewicz, Landzwojczak)

Zagłębie Lubin: Schodowski 1, Bartosik, Wiącek - Stankiewicz 2, Pawlaczyk 3, Sroczyk 1, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos 1, Bogacz 2, Kupiec 1, Adamski, Chychykalo 12.

Karne: 5 bramek / 5 rzutów

Kary: 10 minut (Pawlaczyk x 3, Pietruszko x 2)

Autor: oprac. eska | Niedziela 23 maja 2021 | 000 308