Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 25:28 (14:14)

Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni w ramach 19 serii PGNiG Superligi Mężczyzn rywalizowali z naszym MMTS-em. Kwidzyński parkiet okazał się bardzo gościnny dla szczecinian, którzy dzięki cennemu zwycięstwu wyprzedzili w tabeli kwidzyniaków.

W ten sposób portowcy odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Goście rozpoczęli bardzo dobrze i przy szczelnie ustawionej obronie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Dodatkowo mieli w bramce Antona Terekhof, który ze sporą łatwością odbijał wszystkie piłki skierowane w jego kierunku. Miejscowi cieszyli się z pierwszych zdobyczy dopiero po 6 minutach gry. Kwidzyniacy uporządkowali grę i w efekcie po 10 minutach zbliżyli się do rywali (4:5). Pozostała część pierwszej połowy była bardzo wyrównana. W naszej bramce nastąpiła zmiana – Jakuba Matlęgę zamienił Bartosz Dudek, który w 28 minucie uzyskał bardzo kontrowersyjną karę za trafienie piłką w przeciwnika przy próbie wznowienia gry. Do przerwy był remis 14:14.

Druga odsłona zapowiadała uzyskanie przewagi przez MMTS i na początku ten scenariusz był realizowany. W 36 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. W międzyczasie (34 min.) czerwoną kartką z gradacji otrzymał Wojciech Matuszak, a szczecinianie musieli grać w silnym osłabieniu. Była to woda na młyn kwidzyniaków (18:16), ale zamiast powiększania przewagi nasi szczypiorniści pozwolili Pawłowi Krupie na solowe popisy i to z jego przede wszystkim powodu zanotowaliśmy wyrównanie (21:21). Niestety, nerwowe poczynania miejscowych często kończyły się karami a Pogoń umiejętnie kontrolowała bardzo szarpane poczynania gospodarzy. Na 2 minuty przed końcem było już 25:27 i pomimo osłabienia i tak komplet punktów przypadł portowcom. Po wygranej w Kwidzynie zespół trenera Rafała Białego awansował na dziewiąte miejsce w tabeli rozgrywek.

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (14:14)

MMTS Kwidzyn: Dudek (4/16 - 25 proc.), Matlęga (5/21 - 24 proc.) - Grzenkowicz 2, Orzechowski 1, Krieger, Peret, Zieniewicz 1, Kutyła 3 (3/3), Guziewicz 2, Ossowski 3, Potoczny 2, Nastaj 2, Szyszko 4 (0/1), Landzwojczak 3, Jankowski, Przytuła 2.