Poniedziałek 2 sierpnia 2021 | Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

POZIOM SIĘGNĄŁ DNA (WSTĘPNIAK)

Marek SidorNa domiar złego nastąpił efekt „zaciągnięcia mułu”. Tak mogę w skrócie zrecenzować poziom debaty zaproponowany przez wieloletniego burmistrza Miasta Kwidzyna na marcowym posiedzeniu rady miasta. Już w trakcie przedsesyjnej komisji sygnalizowałem Panu Andrzejowi Krzysztofiakowi, że samorządowiec z takim doświadczeniem nie powinien uciekać się w trakcie dyskusji publicznej do chwytów poniżej pasa. Pomimo tego nastąpiła dalsza eskalacja i zamiast rzeczowych argumentów adwersarz zastosował personalne wycieczki.  

W moim przeświadczeniu (nie jestem w tym osamotniony) dokonany przez burmistrza wybór organizacji pożytku publicznego dotyczący „przydziału” budynków komunalnych był fikcją. Radni dopominający się o więcej szczegółów w tym temacie - otrzymali skąpe informacje, okraszone pokrętnymi wypowiedziami. Wykorzystany został np. „szarlatański” sposób na wskazanie, że Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe jest organizacją pożytku publicznego tożsamą z wcześniej istniejącą Fundacją „Oświata”, aby wykazać opinii publicznej występujące doświadczenie w prowadzeniu niepublicznych przedszkoli (?!).  

O innym koloryzowaniu faktów poświęcę więcej miejsca przy kolejnych publikacjach, bo obok tego nie można przejść obojętnie. Poza tym, mieszkańcom należą się takie informacje, ponieważ nie jest to „prywatny folwark”, a „zasiedziałość” burmistrza nie upoważnia naszego włodarza do braku transparentności przy podejmowanych przez niego działaniach. Dlatego z ogromną uwagą będziemy się przyglądali dalszym krokom władzy. W kolejce czekają decyzje personalne – zarówno po stronie Miasta (wyłonienie dyrektorów przedszkoli publicznych), ale również po stronie Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego - szykują się ciekawe nominacje. Wróbelki ćwierkają, że nadejdzie czas podziękowań odpowiednim ludziom za właściwą postawę.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Czwartek 8 kwietnia 2021 | 001 2596
gapcio
09-04-2021, 17:20
IP: 195.60.242.41
Trudno się z panem nie zgodzić jako piszącego ten tekst !
Władza deprawuje a szczególnie tak długo na stołku !!!
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem