Poniedziałek 2 sierpnia 2021 | Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

„KOALICJA 11” (WSTĘPNIAK)

Marek SidorPlatforma Obywatelska zaproponowała opozycji parlamentarnej Koalicję 276 (czyli jak najszybsze doprowadzenie do tego, aby uzyskać w sejmie taką ilość głosów) i zapowiedziała ofensywę programową. Na specjalnej konferencji przedstawiono wstępne założenia, które w większości odebrałem jako ironię losu w kontekście poczynań samorządowców kwidzyńskich spod tego samego szyldu.  

Borys Budka oraz Rafał Trzaskowski prześcigali się w kreowaniu nowej rzeczywistości i mówili o:

- wprowadzeniu pełnej transparentności i jawności życia publicznego,

- złamaniu bezkarności władzy (nie może być tak, żeby kolega rozliczał kolegę),

- konieczności obrony powiatowych szpitali przed likwidacją,

- walce o czyste powietrze (więcej drzew i zmiana ogrzewania lokali mieszkalnych).  

Padały również inne hasała i pomysły, ale ja pozwoliłem sobie przywołać tylko te, których poziom realizacji w Kwidzynie jest widoczny gołym okiem i raczej do mocnych stron lokalnych samorządowców nie należą. Zresztą, ten obóz władzy nie musi zbytnio się starać, ponieważ miejska „koalicja 11” przyklepuje nawet najbardziej niewiarygodne pomysły a uruchomiona machina propagandowa wszystko ochoczo legitymuje. Do społeczności lokalnej trafiają piękne obrazki a rzeczywisty wizerunek jest skrzętnie chowany. W ubiegłym tygodniu największy efekt popularności spece od miejskiego marketingu uzyskali zamieszczając post o... pączkach. Ważnych tematów jak na lekarstwo, bo po co mącić w głowach jakimiś czarnymi scenariuszami, których źródeł należy doszukiwać się w kiepskim zarządzaniu wspólnym groszem.  

W kraju opozycja coraz głośniej mówi, że rząd łamie zasady demokracji – to najkrótszy, ale zarazem najdalej idący zarzut wobec tej ekipy, ale jest też długa lista innych wątpliwości. Wsłuchując się w te głosy aż dziw bierze, że podobne zarzuty kierowane są przez kwidzyńską opozycję wobec rządzącej „koalicji 11”. Przywołam tylko jeden przykład a dotyczący lokalnych mediów, bo to powinno niedowiarkom otworzyć oczy. Jeszcze w 2019 roku telewizje kablowe otrzymywały miesięcznie (!!!) więcej kasy samorządowej niż Puls Kwidzyna za wszystkie zlecenia od początku swojego istnienia (czyli przez ponad 15 lat). Z tego powodu czarnych plansz nie drukowaliśmy.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Czwartek 25 lutego 2021 | 000 1114
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem