Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

golfkwidzyn

PIOTRKOWIANIN - MMTS KWIDZYN 24:25 (16:12)

W zaległym meczu z 13-tej serii PGNiG Superligi Piotrkowianin podejmował u siebie MMTS Kwidzyn. Drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli nie dała rady kwidzyniakom, chociaż jeszcze na kwadrans przed końcem spotkania na tablicy wyników mieliśmy rezultat 20:17.

Zanim doszło do rywalizacji gospodarze przeżyli chwile grozy, bo z dachu hali padał na parkiet śnieg a delegat ZPRP zapowiedział zastosowanie walkowera. Na szczęście strażacy szybko usunęli usterkę a mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem. Całe to zamieszanie dobrze wykorzystali goście, którzy po 10 minutach gry prowadzili 7:3. Trener Bartosz Jurecki wziął przerwę i dokonał zmianę w bramce. Kacper Ligarzewski zaczął odbijać piłki, a gospodarze bardzo szybko odrobili straty (7:7). Kwidzyniacy całkowicie stanęli i pozwalali zawodnikom Piotrkowianina na dalsze powiększanie przewagi (16:12).

W drugiej odsłonie to przyjezdni wzięli się za niwelowanie przewagi, a spora w tym zasługa Bartosza Dudka w bramce i skutecznych rzutów Michała Potocznego. Na 15 minut przed końcową syreną nadal prowadzili gospodarze 20:17, ale już za chwilę MMTS wyszedł na prowadzenie. Sama końcówka przyniosła sporo emocji a w ostatniej akcji meczu (przy stanie 24:25) zawodnik gospodarzy popełnił błąd w ataku i nasza ekipa cieszyła się ze zdobyczy trzech punktów.

Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 24:25 (16:12)

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Stolarski 1, Matyjasik, Kaźmierczak, Swat 3/2, Surosz 3, Pożarek 2, Mastalerz 3, Sobut 1, Tórz 3, Szopa 3/1, Pacześny 2, Rutkowski 3.