Wtorek 3 sierpnia 2021 | Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

NI PIES, NI WYDRA (WSTĘPNIAK)

Marek SidorPrzedświąteczna informacja na miejskim fanpage dotycząca remontu dawnego kina „Tęcza” cieszyła się sporą popularnością wśród internatów i trudno się temu dziwić, skoro wszyscy kwidzyniacy od dawna kibicowali koniecznym zmianom w wizerunku tego miejsca. Straszący obiekt wrył się w pejzaż i stanowił już stały element śródmiejskiej architektury. I nie ma w tym żadnej przesady, ponieważ ta niemoc trwała dłużej niż swój urząd sprawuje burmistrz Andrzej Krzysztofiak. Zatem raczej trudno to postrzegać jako sukces miejscowego włodarza.

Co może się stać z kultowym miejscem starszych mieszkańców? Niestety, mam złe przeczucia. Owszem, remont znacznie poprawi estetykę miejskiego deptaka, lecz wykorzystanie obiektu może być tak efektywne, jak w przypadku zabudowy imitującej zespół przedwojennych kamieniczek, czyli kwidzyńską starówkę. I tutaj przywołam swój komentarz zamieszczony na miejskiej stronie; „Taki mamy Kwidzyn. Deptak nie jest deptakiem, starówka nie jest starówką, dworzec nie jest dworcem, a biblioteka nie jest biblioteką”. Ta negatywna cenzurka uzyskała ponad 40 pozytywnych reakcji internautów, co niewątpliwie potwierdza trafność takiego stwierdzenia.

Ostatnia reakcja burmistrza na akcję marketingową PSS „Społem” przy okazji sprzedaży napojów wyskokowych, świadczy też o tym, że z powodzeniem można rzec, iż w naszym mieście promocja też nie jest promocją. Fachowców od niej coraz więcej i aż ciśnie się na usta fragment tekstu piosenki Lady Pank: „Du-du-dużo, dużo nas i więcej będzie wnet. Du-du jest i piec i gaz a skutków jakoś niet”.

Wszyscy zapewne pamiętamy, jak 10 lat temu zapowiadano, że Kwidzyn będzie znany niemal w całym kraju, a wszystko to za sprawą billboardów, które umieszczono w największych miastach Polski. Po pięć tablic postawiono w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie i aż 15 w Warszawie. Na billboardach znalazło się fikuśne hasło: „Kwidzyn Moje Miasto... i Twoje! Najeżdżaj nas śmiało”. Dekada za nami i prędzej doczekamy się... potopu niż jakiegoś tam najazdu.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Piątek 5 lutego 2021 | 001 3096
gapa
05-02-2021, 17:05
IP: 195.60.242.41
Deptak nie jest deptakiem, starówka nie jest starówką, dworzec nie jest dworcem, a biblioteka nie jest biblioteką”.
Są pewne miasta i miejsca , które jakby o nie nie walczył nigdy sławy nie zdobędą
W Polsce jeśli ktoś Kwidzyn ogólnie zna to z IP i papieru ksero no i może MMTS obrażany stale i ostatno z Patryka Rombla ! !
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem