Wtorek 1 grudnia 2020 | Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

-

ZŁA PASSA KWIDZYŃSKICH KLUBÓW TRWA

Znowu na zero z przodu. Zła passa trwa w najlepsze, ale nic nie trwa wiecznie a kwidzyńscy kibice liczą na rychłą zmianę fortuny i lepsze pozycje w ligowej tabeli.

USAR Kwidzyn w sobotę (24 października) podejmował Nielbę Wągrowiec. Gospodarze przystępowali do tego spotkania osłabieni brakiem Bartosza Janiszewskiego (zawieszenie). W jego miejsce mieliśmy nieoczekiwany powrót, bowiem na parkiet postanowił wrócić weteran polskich parkietów a obecnie trener USAR-a - Marek Boneczko.

Mecz od początku układał się po myśli gości. Już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie 7:2.  Kwidzyniacy od początku mieli spory problem ze skutecznością. Dopiero w końcówce pierwszej połowy nieco się ona poprawiła, ale nie na tyle dobra, aby móc odrabiać straty do rywala, które zaczęły być już spore. Do przerwy USAR przegrywał 12:20. Po zmianie stron miejscowi już lepiej spisywali się w ofensywie, lecz na niewiele się to zdało. Ciężko bowiem było im powstrzymać Nielbę, która odpowiadała niemal na każą bramkę. Goście kontrolowali przebieg spotkania wygrywając je finalnie 36:30.

USAR Kwidzyn – SMS ZPRP Kwidzyn 30:36 (12:20)

Wolański, Jankowski - Cieślak 6, Sonnenfeld 6, Boneczko 4, Klawiński 4, Pożoga 3, Rozwadoski 3, Boryń 1, Hara 1, Nawrocki 1, Nogowski 1, Preuss, Rynk, Szwed.

SMS mierzył się z kolei na wyjeździe z KPR-em Elbląg. Mecz zaczął się fatalnie dla młodej drużyny z Kwidzyna. Po ośmiu minutach przegrywała 0:6 a swoją pierwszą bramkę zdobyła dopiero w minucie... dwunastej. Nie zmieniło się to (niestety) przez całą pierwszą połowę, w której to SMS zdobył tylko 6 goli - przegrywając do przerwy 6:13.

Początek drugiej odsłony był równie fatalny co pierwszej. Inauguracyjne trafienie po zmianie stron  kwidzyniacy zaliczyli dopiero w 42 minucie a było już wtedy 7:20. Później gościom udało się trochę poprawić skuteczność, lecz o gonieniu rywala nie było mowy. Ostatecznie SMS przegrał 18:29.

KPR Elbląg - SMS Kwidzyn 29:18 (13:6)

Zwierz, Chruściel - Matela 3, Miszczyk 3, Słupski 3, Tokarz 3, Stefaniak 2, Szendzielorz 2, Biskup 1, Lewczyk 1, Korczak, Lisiecki, Pstrąg, Szymczak, Świątkiewicz.

Autor: Jarosław Kowalski | Środa 28 października 2020 | 000 390