Piątek 27 listopada 2020 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

-

SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN - MMTS KWIDZYN 31:25 (12:11)

W przełożonym meczu z weekendu (17-18 października) w związku z bombą, która znajdowała się niedaleko hali - Sandra SPA Pogoń pokonała we środę MMTS Kwidzyn 31:25. Naszej drużynie nie pomogła miesięczna przerwa w grze, lecz z drugiej strony trudno się dziwić skoro gospodarze odnieśli wcześniej sensacyjne zwycięstwo nad Orlen Wisłą Płock (26:24).

Zarówno podopieczni Bartłomieja Jaszki, jak i Rafała Białego od samego początku spotkania postawili na bardzo mocną grę w defensywie. Na początku meczu pierwsze skrzypce wśród gospodarzy grał Łukasz Gierak (rzuty i asysty), a wśród gości główne role odgrywali prawoskrzydłowi - Andrzej Kryński ze skrzydła, a Jakub Szyszko z linii 7 metrów. Na plus portowców wpłynęła również znakomita postawa  Antona Terekhof (57 proc. skuteczności obron po 14 minutach i 7:3 na tablicy wyników). W 18 minucie szczecinianie prowadzili 10:6, ale ostatnie 10 minut pierwszej połowy to zdecydowana lepsza postawa kwidzyniaków, którzy doprowadzili do remisu (10:10), ale ostatnią bramkę w 1 połowie zdobył Łukasz Gierak.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy wprowadzili grę 7 na 6 i mogli popisać się celnymi rzutami z drugiej linii. Kibiców zachwycały fizyczne pojedynki Michała Pereta z Pawłem Krupą. Nasz obrotowy kilka razy trafił z 6 metrów, natomiast szczecinian wymusił kilkukrotnie faul w ataku. W trakcie trwania meczu optyczną przewagę mieli podopieczni Rafała Białego, którzy wchodząc w ostatnie 10 minut meczu mieli 3 bramki przewagi. W 56 minucie karę otrzymał Mateusz Zaremba i pojawiła się szansa dla gości. Niestety, końcówkę meczu lepiej rozegrali portowcy i ostatecznie wygrali 31:25. Ostateczny wynik zbytnio nie odzwierciedlał stosunkowo wyrównanego pojedynku.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 31:25 (12:11)

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (8/18 - 31 proc.), Gawryś (1/6 - 14 proc.) - Wrzesiński, Wąsowski, Gierak 3, Krupa 7, Bosy 2, Biernacki 3, Krysiak 5, Matuszak 2, Rybski 4 (4/4), Zaremba 3, Fedeńczak 2 (0/1).

Karne: 4/5

Kary: 10 min. (Wąsowski - 4 min., Gierak, Rybski, Zaremba - 2 min.)

MMTS Kwidzyn: Szczecina (8/17 - 32 proc., Dudek (1/6 - 14 proc.), Matlęga (1/8 - 11 proc.) - Orzechowski 1, Kryński 3, Peret 2, Zieniewicz 3, Kutyła 1, Biegaj 2, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 6 (5/5), Landzwojczak, Jankowski 2, Przytuła.