Sobota 28 listopada 2020 | Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

-

NA ZAPLECZU PGNIG SUPERLIGI - UCIEKAJĄ PUNKTY

Za nami kolejna kolejka pierwszej ligi mężczyzn. Jednak wcześniej USAR Kwidzyn rozegrał w środku tygodnia (14 października) spotkanie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale tych rozgrywek zmierzył się z Tytanami Wejherowo.

Po ostatnich nieudanych próbach w końcu „husaria" dopięła swego. Po zaciętym spotkaniu wygrali z Tytanami 26:25 i po raz pierwszy awansowali do szczebla centralnego Pucharu Polski. W nim mogą się zmierzyć już z każdym zespołem z Polski (kto wie, może doczekamy się derbów z MMTS-em!). Niestety, to był koniec dobrych informacji z tamtego tygodnia.

W sobotę (17 października) podopieczni Marka Boneczki rozegrali mecz wyjazdowy przeciwko Sokołowi Kościerzyna. Od początku nie układał się on po ich myśli. Już w ósmej minucie Sokół wyszedł na prowadzenie 7:2. Kwidzyniacy próbowali odrabiać straty, ale na niewiele się to zdało. Do przerwy przegrywali 9:17 a po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Może, poza tym, że obie drużyny jeszcze poprawiły swoją skuteczność w ataku i padało znacznie więcej goli niż w pierwszej odsłonie. Ostatecznie USAR przegrał 26:38.

Sokół Kościerzyna - USAR Kwidzyn 38:26 (17:9)

Wolański, Goszczycki, Jankowski – Sonnenfeld 8, Rozwadowski 4, Boryń 3, Klawiński 3, Szwed 3, Cieślak 2, Rynk 2, Janiszewski 1, Hara, Pożoga. Raczkowski, Preuss.

SMS z kolei rozegrał można powiedzieć młodzieżowe derby. Jego rywalem był SMS ZPRP Gdańsk, w którym występują sami zawodnicy z rocznika 2002 (naszą drużynę tworzą  roczniki 2003 i 2004). Scenariusz meczu SMS-u Kwidzyn był podobny do tego co miało miejsce w przypadku USAR-u. Rywale szybko wypracowali sobie kilka bramek przewagi i sukcesywnie ją powiększali. Po 30 minutach na tablicy wyników było 10:19. Druga połowa była bardziej wyrównana, niemniej cały czas zawodnicy z Gdańska mieli spotkanie pod kontrolą. Finalnie goście wygrali 37:27.

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Gdańsk 27:37 (10:19)

Zwierz, Chruściel, Siwik - Pstrąg 5, Matela 4, Świątkiewicz 4, Słupski 3, Stefaniak 3, Miszczyk 3, Szendzielorz 2, Ebertowski 1, Biskup 1, Konwicki 1, Korczak, Myszka, Żabko.

Autor: Jarosław Kowalski | Poniedziałek 19 października 2020 | 000 322