Wtorek 1 grudnia 2020 | Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

-

OSTATNIA NIEDZIELA W PLECY

Za nami kolejna kolejka pierwszej ligi mężczyzn. Obie nasze drużyny grały w niedzielę o godzinie 17-tej. USAR u siebie wyjątkowo na hali przy ulicy Wiejskiej rywalizował z KSPR Gwardią Koszalin, a SMS ZPRP na wyjeździe z Warmią Olsztyn.

Trzeba to sobie powiedzieć wprost – to nie była udana niedziela dla naszych klubów. Jeśli chodzi o podopiecznych Marka Boneczki, to najwyraźniej mieli jeszcze w głowie sytuację z poprzedniego spotkania z SPR- em Żukowo. Wygrali go na parkiecie, ale wskutek niezrozumiałego zachowania delegata, który najpierw zezwolił na grę naszemu zawodnikowi a później zmienił zdanie - USAR został ukarany walkowerem.

Spotkanie z Gwardią było jednym z słabszych jakie kwidzyniacy zagrali na szczeblu I ligi. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana a do 20 minuty układała się po myśli gospodarzy, którzy po bramce Bartosza Janiszewskiego prowadzili 10:6. Niestety, potem już było tylko gorzej. Goście zdobyli pięć bramek z rzędu i na przerwę schodzili prowadząc 13:12. Po zmianie stron widowisko było jednostronne. Gwardia sukcesywnie powiększała przewagę nad bezradnym tamtego dnia USAR-em, aby ostatecznie zwyciężyć aż 34:22.

USAR Kwidzyn – KSPR Gwardia Koszalin 22:34 (12:13)

Wolański 1, Goszczycki - Cieślak 4, Janiszewski 3, Sonnenfeld 3, Rynk 3, Nogowski 3, Szwed 2,  Pożoga 1, Dąbrowski 1, Raczkowski 1, Werra, Boryń, Nawrocki.

Młodzi zawodnicy SMS dobrze rozpoczęli spotkanie z Warmią. Po siedmiu minutach nawet prowadzili 6:4 po golu Wiktora Biskupa. Później jednak stracili cztery bramki z rzędu i to oni musieli gonić wynik. Niestety, bardziej doświadczona drużyna z Olsztyna nie pozwoliła sobie już odebrać prowadzenia. Dwukrotnie kwidzyniacy łapali kontakt (kilka razy mieli tylko dwie bramki straty), ale koniec końców miejscowi ponownie potrafili odskoczyć z wynikiem i finalnie wygrać 29:21. Warto dodać, że w Warmii zadebiutował Michał Klapka po transferze z USAR-u Kwidzyn.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 29:21 (15:11)

Zwierz, Chruściel - Matela 4, Stefaniak 3, Świątkiewicz 3, Biskup 3, Pstrąg 2, Słupski 1, Ebertowski 1, Korczak 1, Szendzielorz 1, Konwicki 1, Żabko 1, Miszczyk.

Autor: Jarosław Kowalski | Czwartek 15 października 2020 | 000 422