Środa 28 lipca 2021 | Imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym się mówi

CZY SĄ PRZESTRZEGANE PRZEPISY MAJĄCYCH ZWIĄZEK Z EPIDEMIĄ?

Kwidzyńscy policjanci sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do kwarantanny stosują się do tego przepisu. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu, z dnia na dzień rośnie. Wszystkie osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

 

- Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich – mówi sierż. sztab. Anna Filar, rzecznik prasowy KPP Kwidzyn. - Nasi policjanci codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy: parki, bulwary, targowiska miejskie, itp. Ponadto funkcjonariusze rozpowszechniają komunikaty głosowe o niegromadzeniu się i pozostaniu w domu, a czynią to poprzez głośniki radiowozów oraz rozwieszanie plakatów informacyjnych i dystrybucję ulotek na terenie całego powiatu.  

W sobotę (28 marca br.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy Sadlinki, który jest objęty kwarantanną, nie stosuje się do przepisów i wychodzi z mieszkania. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, skontaktowali się telefonicznie z mężczyzną, żeby sprawdzić, czy jest w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna opuścił mieszkanie, nie widząc w swoim zachowaniu niczego niewłaściwego. Policjanci w rozmowie z mieszkańcem gminy Sadlinki uświadomili mu, że swoim zachowaniem łamie prawo. Polecili też natychmiastowy powrót do domu. W sprawie nieprzestrzegania przez mężczyznę kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Funkcjonariusze poinformowali o zdarzeniu również służby sanitarne, które mogą nałożyć na taką osobę wysoką karę finansową.  

We wtorek (31 marca br.) policjanci przeprowadzili kontrolę drogową autobusu pod kątem liczby przewożonych osób. Zgodnie z aktualnymi przepisami, w środkach transportu publicznego może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących. Właściciel firmy przewozowej, której autokar został w związku z tym skontrolowany - nie zastosował się do przepisów i został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.  

Tego samego dnia policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który złamał przepis wydany przez Burmistrza Miasta Kwidzyn dotyczący m.in. zakazu handlu ulicznego. Wobec niego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.  

- Przypominamy, że Burmistrz Miasta Kwidzyna dnia 17 marca br. wprowadził zakaz sprzedaży na targowiskach, obejmuje on wszelkie miejsca, w których prowadzona jest taka sprzedaż. Dotyczy to podmiotów dokonujących sprzedaży w każdym miejscu, gdzie prowadzony jest handel, niezależnie od tego, czy sprzedaż odbywa się na targowisku miejskim prowadzonym przez gminę, inną jednostkę zarządzającą targowiskiem, czy też na targowisku prowadzonym na terenie prywatnym, a także poza wyznaczonymi targowiskami, np. od osób dokonujących handlu ulicznego – informuje rzecznik kwidzyńskiej policji.  

W związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie pojawiło się wiele zaostrzeń, dotyczą one również ceremonii pogrzebowych. Otóż obecnie w pogrzebie może wziąć udział maksymalnie 5 osób - nie licząc kapłanów. Te zasady zaczęły obowiązywać od 25 marca br.  

Jeszcze raz przypominamy, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny, będą wyciągane surowe konsekwencje.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Środa 1 kwietnia 2020 | 003 4386
Otworzyć
01-04-2020, 16:15
IP: 89.229.214.86
Na jakiej podstawie burmistrz zamknął targowiska 17 marca? Wczoraj premier nie zamknął targowisk a ograniczył liczbę kupujących na targowisku do trzykrotności liczby stoisk. Dlaczego burmistrz jest taki wyrywny? O co w tym chodzi? Wepchać nas po wszystko do marketów? To tak się dba o interes mieszkańców, lokalnego drobnego biznesu, rolników i ogrodników? Nasze ma zgnić byleby tamci zarobili? Jak widać premier to rozumie a burmistrz z PO nie. Chyba, że on tak celowo? Zagrożenie wirusem? Zdecydowanie bezpieczniej jest na świeżym powietrzu jak w zamkniętej hali z zagrzybioną klimatyzacją. Kto zapłaci handlarzom za niesprzedane zepsute mięso, ryby, pieczywo, czy warzywa? To oni mają ponieść konsekwencje pochopnej, głupiej decyzji?
~~~
02-04-2020, 12:58
IP: 89.229.216.29
No tak. Tym się wyraża "obywatelskość" naszych lokalnych władz, działających na przekór konstytucji RP.
gapa
04-04-2020, 11:22
IP: 195.60.242.121
parki zamknięte, lasy zamknięte, premier gada co mu ślina do ust wciska,
handlowcy nie odróżniają powierzchni sprzedażnych od 2000m2 i obsługi seniorów od 10 d0 12 tylko oni,
może to dobrze ale przesada ,
w kiosku nikogo a pan/pani młodemu chleba nie sprzeda bo szef tak kazał i już !!!!
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem