Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

Z UPOREM GODNYM LEPSZEJ SPRAWY (WSTĘPNIAK)

Marek SidorZ podziwem obserwuję działania informacyjno-promocyjne realizowane przez ekipę obsługującą „Oficjalny profil Miasta Kwidzyn na Facebooku”. Tak to dokładnie zostało określone i nazwane przez samych twórców tego wiekopomnego dzieła. Faktem pozostaje, że siłą rozpędu jest to w tej chwili najważniejsze źródło wiedzy pochodzące wprost z magistratu. Oficjalna strona miasta oraz Biuletyn Informacji Publicznej to ubodzy krewni przy takich tuzach.  

Najlepszym przykładem działalności informacyjnej jest jeden z ostatnich postów zatytułowany „Winda przy kładce już działa”. Jak przystało na portal społecznościowy wszystko jest w nim podpicowane na maksa i niestety przedstawia rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Od razu właściwie zareagowali na to internauci, którzy nie omieszkali zawrzeć złośliwe komentarze, bo przecież „koń jaki jest, każdy widzi”.  

Największym grzechem jest używanie w takiej sytuacji słowa „już”, ponieważ świat obiektywny aż prosi się o określenie „wreszcie”. Autor najnowszego wpisu ogranicza adresatów urządzenia do osób niepełnosprawnych, a przecież od samego początku była mowa również o matkach z dziećmi. Od razu zostało to wychwycone przez komentujących. Pojawiły się również pomysły a jeden z nich chciałbym przytoczyć: „Zgłośmy do Budżetu Obywatelskiego taki projekt, żeby stworzyć aplikację mobilną, byśmy przed wyjściem z domu mogli sprawdzić czy dzisiaj winda działa, tak jak sprawdzamy np. pogodę, albo kiedyś dzwoniliśmy by upewnić się czy prom na Wiśle kursuje”.

Komentarze, komentarzami, lecz raczej nic z tego nie wynika, bo po reakcji osób administrujących stroną widać, iż refleksja jest dla nich zjawiskiem niezwykle obcym. Dla wzmocnienia kontrastu przypomnę komunikat z 2017 roku: „O montaż wind mieszkańcy zabiegają od ubiegłego roku. W styczniu 2016 roku do burmistrza trafiła petycja ws. ich instalacji. Sprawa była również dyskutowana podczas jednej z sesji Rady Miejskiej. Urzędnicy wyrażali wówczas obawy przed wandalami”. Życie pokazało zupełnie co innego. Wspomniani urzędnicy znacznie się pomylili w swojej ocenie, ponieważ żadni wandale nie byli potrzebni, bo wysokie temperatury okazały się zdecydowanie groźniejszym przeciwnikiem nowej konstrukcji.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Wtorek 27 sierpnia 2019 | 000 2010
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem