Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Gospodarka > Wolny rynek

PLATI - PODPISANO POROZUMIENIE

W Plati Polska po miesiącu strajku strona związkowa podpisała porozumienie z pracodawcą. A to oznacza koniec protestu. Pracownicy walczący o podwyżkę płac za swą pracę uzyskali zapewnienie podwyżek od 2020 roku.

 

Przypomnijmy, że od 21 lutego br. pracownicy Plati Polska w Kwidzynie prowadzili czynny strajk w walce o godziwe wynagrodzenie i lepsze warunki zatrudnienia. Rozmowy na ten temat trwały bardzo długo (od marca 2018 r. i do marca 2019 r.) i nie przynosiły efektu. Podwyżek nie było.

W lutym pracownicy Plati Polska strajkowali na każdej zmianie przez trzy godziny, a potem pięć. Strajk polegał na rotacyjnym przebywaniu pracowników na terenie zakładowej stołówki. W związku z tym, w dniu 8 marca po obu stronach bramy wjazdowej do firmy pikietowano. Po jednej stronie sami pracownicy Plati a po drugiej głośne wyrazy wsparcia dla strajkujących zorganizowała MKK NSZZ Solidarność w Kwidzynie oraz członkowie i działacze Solidarność Regionu Elbląskiego.  

 

Na lepsze...

W dniu 21 marca podpisano porozumienie i pracownicy otrzymają podwyżki do pensji zasadniczej w kwocie od 200 do 300 złotych.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Niedziela 7 kwietnia 2019 | 000 3037
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem