Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Promocja

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza na obchody święta teatru. Podczas Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na dzień 27 marca, w Czarnej Sali (o godz. 18-tej) będzie można zobaczyć spektakl Teatru Poddańczego pt. „Opowiem Wam Bajkę”. Spektakl powstał z inspiracji poezją Edwarda Leara w przekładzie Andrzeja Nowickiego. Po prezentacji teatralnej organizatorzy zapraszają do Klubu Patrzwork na towarzyskie spotkanie.

 

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Z tego powodu kręgi artystyczne Kwidzyna zaproponowały specjalny spektakl.

 

„Opowiem Wam Bajkę”

Dawno, dawno temu... Może zacznie się znajomo i będziecie spodziewać się, że usłyszycie historię, którą znacie i lubicie, że zjawi się rycerz, czarownica, a może krasnoludki; że na końcu wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie?

Czy już wszystkie bajki zostały opowiedziane? Nowej teatralnej bajki jeszcze nikt nie słyszał, bo chcemy opowiedzieć ją wspólnie z dziećmi. Czy to się uda? Wśród pomysłów wysnutych przez widzów przywołamy wątki poezji Edwarda Leara – tajemniczego Donga ze świecącym nosem, poszukującego równie tajemniczej Panny.

Może nie trzeba silić się na stwarzanie coraz to nowych historii, a wystarczy odkurzyć zapomniane piękne opowieści i powołać je na nowo do życia. W świecie papieru i słów ożyją ci bohaterowie, którym na to pozwolimy. Zapraszamy do wspólnego snucia bajek w spektaklu „Opowiem Wam bajkę”. Spektakl powstał w koprodukcji z Olsztyńskim Teatrem Lalek.

 

Reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Scenografia i lalki: Honorata Mierzejewska-Mikosza, Tomasz Czaplarski

Muzyka: Iga Eckert

Obsada: Honorata Mierzejewska-Mikosza, Tomasz Czaplarski

Spektakl od 7 lat do 103 lat w ramach projektu „A może do teatru?!”

Cena biletu 10 zł

Oceń artykuł
Autor: sam | Środa 15 marca 2017 | 000 4551
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem