Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

golfkwidzyn

Sport > Szkolny

DOBRA SERIA KWIDZYŃSKICH JUNIOREK

Piłkarki ręczne MTS-u Kwidzyn 11 października z powodzeniem rywalizowały w Tczewie z tamtejszym Samborem w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Niedawno kwidzynianki pokonały tego przeciwnika w meczu ligowym 31:24. Natomiast w sobotę 15 października w ramach I ligi kobiet szczypiornistki MTS-u Kwidzyn okazały się niegościnne dla MMKS Jutrzenki Płock.

SAMBOR PO RAZ DRUGI

Początek spotkania w Tczewie był wyrównany - żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi. Dopiero mniej więcej po kwadransie gry delikatnie szala przechyliła się w  kwidzynianek, które na przerwę schodziły wygrywając 15:12. Druga połowa toczyła się już pod dyktando MTS-u. Sukcesywnie była powiększana przewaga, która w pewnym momencie urosła nawet do siedmiu bramek różnicy po trafieniu Wiktorii Heromińskiej. W końcówce spotkania oglądaliśmy podobną skuteczność obu ekip a to pozwoliło dowieźć kwidzyniankom cenne wyjazdowe zwycięstwo 29:23.

Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 23:29 (12:15)
Bielak, Kłos, Winiewska - Szynkaruk 7, Hartman 5, Pękala 4, Chmara 4, Kowalska 3, Grabowska 2, Heromińska 2, Guziewicz 2, Wicik, Zawalich, Czarnik, Siuda.

Kary: 16 min. (4 - Czarnik, Chmara, Heromińska, 2 - Hartman, Szynkaruk)
Karne: 5/5

DRUGIE LIGOWE ZWYCIĘSTWO

Mecz tym razem na naszym parkiecie od początku układał się po myśli gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 2:0 po bramkach Sylwii Kowalskiej i Alicji Pękali. Przez dłuższy czas utrzymywało się prowadzenie (właśnie różnicą dwóch goli). Po kwadransie gry i lepszej skuteczności MTS, oraz po trafieniu Malwiny Hartman po raz pierwszy w meczu uzyskaliśmy cztery bramki przewagi (10:6). Nie trwało to jednak długo, bowiem rywalki zdobyły trzy gole z rzędu i zrobiło się już tylko 10:9. Końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do kwidzynianek. Dobra celność rzutowa pozwoliła wypracować solidną przewagę przed zejściem do szatni (15:10).
Po zmianie stron, przez pierwszy kwadrans, oglądaliśmy cały czas grę bramka za bramkę, co oczywiście było korzystne z punktu widzenia gospodyń, bowiem cały czas utrzymywały 4-5 goli przewagi. Ambitnie grające płocczanki nie były w stanie zniwelować tej różnicy, a w ostatnich 10 minutach wyraźnie osłabły. Kwidzynianki nadal grały swoje i dzięki temu odskoczyły rywalkom w końcówce już zdecydowanie. W ofensywie MTS-u brylowały: Pękala, Hartman i Daria Szynkaruk. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną podopiecznych Roberta Majdzińskiego 33:25.

MTS Kwidzyn - MMKS Jutrzenka Płock 33:25 (15:10)
Winiewska, Bielak, Kłos - Pękala 8, Hartman 6, Szynkaruk 6, Zawalich 5, Chmara 4, Gędłek 2, Wicik 1, Kowalska 1, Grabowska, Siuda, Somionka.

Kary: 12 min. (4 - Pękala, Kowalska, 2 - Gędłek, Chmara)