Wtorek 3 sierpnia 2021 | Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Amatorski

II POWIŚLAŃSKO-KOCIEWSKI RAJD ROWEROWY

Jeszcze 4-5 lat temu byłoby to utrudnione... I choć w prostej linii to zaledwie kilka kilometrów, to droga nie była łatwa – zwłaszcza kiedy (ze względu na warunki) na rzece nie kursował prom. Za to od trzech lat mieszkańcy Powiśla i Kociewia mogą z łatwością dostawać się na drugą stronę. Zbudowany most ułatwił komunikację mieszkańcom, ale i turystom. Od tego czasu sąsiedzi odwiedzają sąsiadów, wzrósł ruch turystyczny...

 

- Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew, Urzędem Gminy Nowe oraz Gminą Smętowo Graniczne zapraszają na imprezę rowerową - II Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy - mówi Piotr Kończewski z LOT Kociewie. - W dniach 23-24 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Zbiórka i start zaplanowana jest na godz. 10.00, na Placu Jana Pawła II, 23 lipca. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę.

Zeszłoroczny sukces organizacyjny imprezy pozwolił na zaplanowanie kolejnej edycji w roku bieżącym. Trasa została tak opracowana, aby możliwe było odwiedzenie najbardziej urokliwych zakątków po obu stronach królowej rzek Polski.  

- Kociewski brzeg Wisły to również Nowe, ale i cały obszar na południe aż do Świecia i Chrystkowa – podkreśla Zbigniew Lorkowski, wiceburmistrz Gminy Nowe. - To bardzo ciekawe tereny, świetne do turystyki rowerowej. Mamy fragment Wiślanej Trasy Rowerowej, szlak Grzymisława oraz szlak Napoleona. W tym roku będziemy gościć rajd na terenie naszej gminy.

W tym roku start jest po powiślańskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa adekwatna - powiślańsko-kociewski. Rajd ruszy z Kwidzyna o godz. 10:00. Pierwszego dnia do przejechania będzie nieco ponad 50 km, nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone) przewidziany jest w szkole w Nowem. Wyżywienie należy zorganizować we własnym zakresie, ale na trasie przewidziane są poczęstunki Trasa powiedzie przez Leśnictwo Bogusze – Sadlinki - Nowy Dwór – Korzeniewo – Opalenie – Wiosło – Kozielec – Milewko - Nowe. W niedzielę natomiast, w drodze powrotnej z Nowego na Powiśle, do pokonania będzie również ok. 50 km przez Rychławę - Lalkowy - Frącę - Kopytkowo - Smętowo - Wyręby - Piaseczno - Tymawę - Jaźwiska - Korzeniewo do Kwidzyna.


Trasa rajdu


- Budowa mostu skróciła drogę z Powiśla na Kociewie, zmniejszyła się odległość do pokonania, a też skróciliśmy dystans do wzajemnych działań - podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. - Przede wszystkim dzielimy się informacjami o odbywających się wydarzeniach na naszych terenach oraz choćby współorganizujemy ten rajd.

 

Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), bądź mailowo (info@kociewie.eu).  Ilość miejsc ograniczona.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

83-110 Tczew, ul. 30 Stycznia 4

tel. 58 531 37 41, www.lot.kociewie.eu

Oceń artykuł
Autor: sam | Czwartek 14 lipca 2016 | 000 4634
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem