Czwartek 5 sierpnia 2021 | Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Amatorski

BIEG PAPIERNIKA I DZIEŃ IP JUŻ 21 MAJA!

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do wielkiego biegowego święta Kwidzyna, jakim od siedmiu już lat jest Bieg Papiernika. Na to wydarzenie będące jedynym w swoim rodzaju spotkaniem miłośników biegania, które jest ewenementem na sportowej mapie Polski - organizatorzy zapraszają mieszkańców Kwidzyna i okolic, rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych, nie tylko biegających, ale również tych co chcą przeżyć niezapomniane chwile, łącząc przyjemne z pożytecznym.

 

DLA SENIORA

W tym roku organizatorzy robią ukłon w stronę seniorów i pod hasłem „Łączymy pokolenia!” zapewniają wiele atrakcji dla tej właśnie grupy. Każdy z seniorów jest zaproszony do wzięcia udziału w tzw. „Rundzie honorowej” wokół boiska, a następnie do uczestnictwa w przygotowanych na ten dzień aktywnościach. Na górnym boisku dostępne będą m.in. indywidualne porady trenera personalnego, porady dietetyczne, pokazy zajęć trenerów i instruktorów jednej z kwidzyńskich siłowni, porady instruktorów i nauka nordic walking oraz treningów ogólnorozwojowych. Dzięki Fundacji IP Kwidzyn od lat działającej na rzecz osób pokrzywdzonych przez los, będzie można przeprowadzić badanie składu masy ciała - w zamian za datek na cel charytatywny. Obecna na stadionie będzie również Fundacja „Oswoić czas” z Kwidzyna koncentrująca swoje działania na promocji aktywnego trybu życia wśród osób starszych – będzie to dla nich doskonała okazja do zapoznania się z działalnością fundacji i zaangażowania w jej aktywności. Dla potrzebujących chwili wytchnienia i relaksu, w czasie biegu będzie też możliwość skorzystania z masażów wykonywanych przez fizjoterapeutów. Brzmi zachęcająco? Mamy nadzieję, że tak i że seniorzy licznie przybędą na tegoroczny Dzień Papiernika, dając tym samym przykład młodszym pokoleniom jak aktywnie, z radością i wspólnie z innymi, można spędzić czas łącząc międzypokoleniowe mosty.

 

NIE TYLKO DLA MALUCHA

Po zeszłorocznej frekwencji zawodników można wnioskować, iż nie zabraknie też chętnych do startu w II Dziecięcym Biegu Papiernika, w którym najważniejsza jest dobra zabawa i przedsmak sportowej rywalizacji. Do tego piękny medal na pamiątkę – jest o co powalczyć! Wystarczy pojawić się na stadionie 15 minut przed startem swojej kategorii wiekowej i… wystartować!

Przypominamy, że zapisy (www.biegpapiernika.pl) do biegu na 10 km trwały do 10 maja, a po tym terminie będzie się można zapisać już tylko w biurze zawodów 20 maja (w godzinach 15.00 - 22.00) oraz w sobotę 21 maja (w godz. 7.30 - 10.15). Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców Kwidzyna i okolic o odbiór pakietów startowych już w piątek, ze względu na spodziewaną liczbę biegaczy, z których większość przyjedzie do biura zawodów dopiero w sobotę rano.

Poniżej prezentujemy nagrody finansowe dla najlepszych zawodników: I miejsce – 1 500 zł, II – 1 200 zł, III – 900 zł, IV – 700 zł, V – 600 zł, VI – 500 zł. Dodatkowo każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal VII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika, którego projekt wybrali sami biegacze głosując za pośrednictwem Facebooka.

Jednak każdy biegacz, który brał już udział w „Papierniku”, doskonale wie, że na nagrody w Kwidzynie liczyć mogą nie tylko zwycięzcy. Po oficjalnej dekoracji wśród wszystkich biegaczy, którzy ukończą bieg, odbędzie się losowanie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody m.in. torby na buty narciarskie, tablety, klimatyzator i zestawy nagród sportowych.

 

A POZA TYM...

Nawet dla tych, którzy nie pobiegną, zajęć i atrakcji znajdzie się bez liku – organizatorzy zapraszają do kibicowania na trybunach i wzdłuż całej trasy, która już po raz kolejny przebiegać będzie od stadionu miejskiego do International Paper – Kwidzyn, wzdłuż ulicy Żwirowej, a następnie drogami wewnętrznymi zakładu. Po raz kolejny organizowany jest również konkurs dla szkół na najlepszy doping – wspólnie dodajmy biegaczom skrzydeł w przekraczaniu granic i włączmy się w atmosferę biegowego święta!

21 maja na stadionie miejskim z pewnością nie zabraknie ani dobrych humorów, ani świetnej atmosfery i już dziś organizator wydarzenia – International Paper-Kwidzyn zapewnia, że wszyscy przyzwyczajeni do wysokiego poziomu imprezy i nastawieni na dobrą zabawę z pewnością się nie zawiodą.

Bądźcie z nami w Kwidzynie!

Oceń artykuł
Autor: IP | Sobota 7 maja 2016 | 000 5054
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem