Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Filmidło

SPOSTRZEŻENIA, UWAGI I MYŚLI SENATORA

Na wczorajszej konferencji prasowej senator Leszek Czarnobaj odpowiadał na pytania dotyczące sytuacji kwidzyńskiego szpitala. Temat jest mu bliski, ponieważ niektóre z wydarzeń, mających  miejsce gdy nim kierował, do dziś mogą wywierać wpływ na sytuację w szpitalu oraz lokalną scenę polityczną.

 

Leszek Czarnobaj był prezesem spółki Zdrowie przez 8 miesięcy od grudnia 2010 roku. W  chwili gdy obejmował posadę, na oddziale kardiologii pracował tylko jeden lekarz, a zgodnie z kontraktem z NFZ, powinno być ich dwóch. Po dokonaniu kontroli NFZ uznał kontrakt za niewykonany i zażądał zwrotu pieniędzy. Chociaż przedstawiciele wszystkich lokalnych samorządów posiadających udziały w Zdrowiu oraz ich nowy dzierżawca, czyli firma EMC stanęli na stanowisku, że kontrakt był wykonywany, tyle, że z uchybieniami, to karę zapłacono za pieniądze pożyczone od EMC. Ten fakt do dziś wpływa na ton dyskusji politycznej w powiecie kwidzyńskim oraz rzutuje na sytuację szpitala. Na wczorajszej konferencji prasowej senator Leszek Czarnobaj odpowiadał na pytania dotyczące będącej kością niezgody kary oraz aktualnej sytuacji szpitala. Niedawno powiat kwidzyński w dosyć zaskakujący sposób odsprzedał swoje udziały EMC za cenę, która u niektórych też wzbudza kontrowersje. Na koniec senator podzielił się swoją refleksją na temat sposobów, aby na trwałe zagwarantować wynagrodzenia na godnym poziomie dla średniego i niższego personelu medycznego.

Dzięki uprzejmości Telewizji Kwidzyn możemy śledzić przebieg czwartkowej konferencji prasowej Leszka Czarnobaja. Z oczywistych względów najbardziej interesujący okazał się wątek dotyczący kwidzyńskiego szpitala: http://www.tv-kwidzyn.pl/5,1170-czarnobaj_o_sprzedazy_i_dlugach_szpitala_.html

Oceń artykuł
Autor: Telewizja Kwidzyn | Piątek 6 maja 2016 | 000 7891
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem