Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

golfkwidzyn

Sport > Szkolny

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

Bardzo dobrą formę zaprezentowali pływacy MTS Kwidzyn podczas Zimowych Mistrzostw Polski, które w dniach 11-13 marca odbyły się w Lublinie i Gliwicach. Pływacy przywieźli dwa srebrne medale i jeden brązowy oraz zajęli miejsce czwarte, szóste i siódme.

W Lublinie na starcie stanęło ponad 400 zawodników 17-18 letnich (z 130 klubów). Najlepiej z naszych pływaków zaprezentowała się Nikola Olszewska, która zdobyła dwa srebrne medale Mistrzostw Polski na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Ponadto na 100 m stylem motylkowym - czasem 1:01,12 ustanowiła nowy rekord województwa pomorskiego w kategorii 18-latków, a na 50 metrów stylem motylkowym - czasem 27,32 rekordy województwa pomorskiego w kategorii 18-latek i seniorek. Nikola pływała również w finałach A na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym - zajmując czołowe miejsca w Polsce.

W Lublinie startowała też Martina Kędziora, która na 200 metrów stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem 2:30,55. Martina miała utrudnione zadanie, bo ścigała się z zawodniczkami o rok starszymi, a w swoim roczniku byłaby druga. Ponadto na dystansie 100 metrów stylem klasycznym wywalczyła 6 miejsce w Polsce, również znacznie poprawiając swój rekord życiowy.

Natomiast w Gliwicach rywalizowało 422 zawodników 16-letnich (z 129 klubów). Na podium stanął reprezentant MTS Kwidzyn Filip Czop, który na 200 metrów stylem klasycznym zdobył brązowy medal. Ponadto na dystansie o połowę krótszym Filip był 7. W finałach A na 200 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym bardzo dobrze pływał też jego brat Michał. Warto jeszcze odnotować imponujący występ (życiówka poprawiona prawie o 15 sekund) Patrycji Nowickiej, która na 800 metrów stylem dowolnym uplasowała się na 11 miejscu w Polsce.

- Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy forma moich zawodników. Nikola po raz kolejny udowodniła swoją klasę zdobywając medale i poprawiając rekordy województwa pomorskiego. Medal Filipa pokazał, że należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej, a Martina bez kompleksów ścigając się ze starszymi zawodniczkami, dowiodła, że może jeszcze sporo zwojować nie tylko na arenie krajowej, ale i zagranicznej - dumnie opowiada o swoich zawodnikach trener Artur Szachmytowski.

Teraz przed młodymi pływakami kilka dni odpoczynku a potem czas przygotowań do kolejnych zawodów. Pod koniec maja odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie Martina będzie się starała zrobić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. W lipcu natomiast czekają ich rocznikowe Letnie Mistrzostwa Polski.

Autor: oprac. eska | Środa 23 marca 2016 | 000 7229