Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

golfkwidzyn

Sport > Szkolny

JUNIORKI ZE SREBREM A JUNIORZY BEZ AWANSU

W dniach 4-5 marca w Chorzowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorek w piłce ręcznej. Młode kwidzynianki w półfinale rywalizowały w derbach Pomorza z Vistalem Gdynia. Mecz od samego początku układał się pod dyktando MTS-u, który już po kwadransie gry prowadził różnicą siedmiu goli (10:3) po rzucie Justyny Świerczek. Ostatecznie do przerwy kwidzynianki jeszcze powiększyły przewagę prowadząc 17:9. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. MTS dyktował warunki na parkiecie i kontrolował przebieg spotkania. W 40 minucie przewaga po trafieniu Joanny Gędłek wzrosła do aż 14 bramek różnicy - 25:11! Gdynianki nie miały szans tego dnia na nawiązania wyrównanej walki. Ostatecznie wynik na 36:21 ustaliła Weronika Grabowska.

W finale tak jak rok temu kwidzyniankom przyszło się mierzyć z KPR-em Ruchem Chorzów. Rywal znacznie mocniejszy i to było widać na parkiecie. Po wyrównanym początku chorzowianki zdołały wypracować sobie do 20 minuty pięć bramek przewagi (9:4). W 28 minucie Ruch prowadził już 12:6 i wydawało się, że na przerwę będzie schodził z solidną zaliczką, lecz kwidzynianki zdołały rzucić jeszcze trzy gole i po 30 minutach było 12:9 dla gospodyń. Po zmianie stron długo utrzymywała się różnica 3-4 bramek na korzyść chorzowianek i wydawało się, że spokojnie dowiozą wygraną. MTS zerwał się w końcówce i za sprawą Ilony Chmary w ostatniej minucie doprowadził do stanu 23:23!

Ostatnie słowo należało jednak do Ruchu, który wykorzystał rzut karny i zwyciężył 24:23. Niemniej dla MTS-u należą się brawa za srebrny medal!

Wyniki MTS-u:

MTS Kwidzyn – GTPR Vistal Gdynia 36:21 (17:9)

(Hartman 6, Gędłek 6, Świerczek 5, Pękala 3, Chmara 3, Siuda 3, Orlich 3, Heromińska 2, Kowalska 2, Grabowska 2, Szynkaruk 1)

KPR Ruch Chorzów – MTS Kwidzyn 24:23 (12:9)

(Gędłek 6, Świerczek 6, Chmara 3, Siuda 2, Kowalska 2, Zagórska 1, Szynkaruk 1, Orlich 1, Pękala 1)

Znacznie gorzej poszło młodym szczypiornistom MTS-u. W dniach 4-6 na turnieju w Kwidzynie grali kolejno z Olimpią Piekary Śląskie, MKS Nielbą Wągrowiec i KS Vive Kielce.

Wszystkie mecze zakończyły się wysokimi porażkami MTS-u, niemniej nadal nasi juniorzy należą do ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Cały turniej wygrała ekipa z Kielc, a awans uzyskała także Olimpia po wygranej w decydującym o wszystkim meczu z Nielbą.

MTS Kwidzyn - Olimpia Piekary Śląskie 15:32 (6:13)

(Paczkowski 5, Rynk 4, Piekarski 2, Saraczyn 1, Grzenkowski 1, Zadrożny 1, Rudnicki 1)

MTS Kwidzyn - Nielba Wągrowiec 22:32 (13:13)

(Werra 5, Paczkowski 5, Saraczyn 3, Rynk 2, Dąbrowski 2, Boryń 2, Zadrożny 1, Łubiński 1, Przysowa 1)

MTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 16:35 (10:17)

(Dąbrowski 3, Paczkowski 2, Werra 2, Rudnicki 2, Rynk 2, Skoroch 1, Borzyszkowski 1, Przysowa 1, Jaworski 1, Saraczyn 1)

Autor: Jarosław Kowalski | Wtorek 8 marca 2016 | 000 2806