Poniedziałek 2 sierpnia 2021 | Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Promocja

PIERWSZE W TYM ROKU DOBRANOCKI TEATRALNE

Teatr Domowy Chmielna 6 z Warszawy, w dniu 29 stycznia o godz. 18-tej gościć będzie w Czarnej Sali (przy ul. Słowiańskiej 13) ze spektaklem „Krecik i spodenki”. Bilety wstępu po 10 zł.

 

Reżyseria i scenografia - Anna i Maciej Dużyńscy, muzyka - Marek Żurawski. Występują – A. M. Dużyńscy. Spektakl trwa 40 minut

- Dzieci są specyficzną widownią, ponieważ nie uda się jej oszukać. Nie dlatego, że tego nie potrafimy zrobić, ale dlatego, że nie można ich oszukać, bo świat staje się wtedy zły. Nie próbujemy tego, jesteśmy uczciwi i z doświadczenia wiemy, że nieszczerość wobec dzieci nie wychodzi nikomu na dobre. Nasze przedstawienia mają za zadanie przede wszystkim bawić, ale także uczyć,  dlatego wybieramy znane dzieciom motywy bajkowe, żeby nie przywiązując zbytniej uwagi do fabuły odbierały morały głębiej ukryte – mówi Anna Dużyńska.

„Krecik i spodenki” to przedstawienie uświadamiające młodemu widzowi, że mleko nie jest ze sklepu, a pieniądze z bankomatu. Znana wszystkim dzieciom postać z czeskich bajek - Krecik - opowiada jak to się stało, że ma wymarzone spodenki z kieszeniami. Przez ciągłe powtarzanie procesu powstawania od lnu do spodenek, stworzona jest dla dzieci komfortowa, bezpieczna sytuacja, w której przy dobrej zabawie - uczą się (bez dydaktyzmów i pouczeń.

- Scenografię do naszych spektakli wymyślamy i stwarzamy z materiałów budzących pozytywne emocje u dzieci: gąbka, plusz, welur itp. Posługujemy się przede wszystkim podstawowymi kolorami przyjaznymi dla dziecka – informuje Maciej Dużyński. - W naszych spektaklach nie promujemy agresji. Natomiast chętnie zwracamy uwagę np. na ekologię. Najważniejszym jednak aspektem naszej pracy jest bezpośredni kontakt z młodymi widzami po spektaklu, kiedy po obejrzeniu dzieci przychodzą do nas i mogą spotkać się „oko w oko” z lalką, która przed chwilą dosłownie hasała po parawanie, a teraz okazuje się być zwykłym pluszowym zwierzakiem-przytulakiem. Można samodzielnie ożywić tego zwierzaka a także spytać jak został zrobiony i jak „dym buchał”, jak „lampa świeciła”, czy też „jak duży Kłusownik zamienił się tak szybko w malutkiego Kłusownika”.

Oceń artykuł
Autor: sam | Sobota 23 stycznia 2016 | 000 3196
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem