Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Kronika policyjna

DŁUGI WEEKEND NA NASZYCH DROGACH

W miniony długi weekend kwidzyńscy policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od 3 do 7 czerwca funkcjonariusze biorący udział w działaniach zatrzymali pięciu kierujących, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem bądź rowerem pomimo, że znajdowali się pod wpływem alkoholu. W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego, w wyniku którego jedna osoba została ranna. Zatrzymano również jednego kierowcę, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

Od środy do niedzieli trwały działania odnośnie długiego czerwcowego weekendu. W trakcie, którego policjanci szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia, które stanowią główną przyczynę wypadków: jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, stan trzeźwości kierujących oraz posiadanie odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzali także sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Od 3 czerwca kwidzyńscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy kierowali pojazdem pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Zatrzymani kierowcy wydmuchali od 0,23 promila do 2 promili alkoholu. W tym czasie doszło też do jednego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i vw golfa, w wyniku którego 49-letni kierujący jednośladem został ranny. Osobę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. W trakcie długiego weekendu zatrzymano również 43-letniego kierowcę vw golfa, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od 25 kwietnia br. do 25 kwietnia 2018 roku.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływa wiele czynników, ale najważniejszym z nich jest postawa wobec innych uczestników ruchu drogowego. Należy przestrzegać przepisów i dostrzegać pozostałych kierujących oraz pieszych, szanując życie swoje i innych.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Wtorek 9 czerwca 2015 | 000 3390
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem