Poniedziałek 2 sierpnia 2021 | Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

golfkwidzyn

Sport > Amatorski

DZIEWIĘTNASTY TURNIEJ „RENAWY”

W dniach 19 – 20 września odbył się XIX Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej „RENAWA”.

Do turnieju zgłosiło się dwadzieścia drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy wiekowe: grupa młodsza rocznik 2002 i młodsi, grupa starsza rocznik 2001 i starsi.
Jesienna edycja turnieju została rozegrana inaczej niż dotychczas. Grupa starsza już w piątek (19 września) rozpoczęła zmagania w fazie eliminacyjnej, podczas której wyłoniono sześć drużyn, z których utworzono dwie grupy. Zwycięzcy obu grup byli parę finałową. Natomiast drużyny z drugich miejsc zakończyły turniej „ex aequo” na III miejscu.
W grupie młodszej drużyny grały systemem „każdy z każdym” i podobnie jak w grupie starszej na trzecim miejscu sklasyfikowano dwie drużyny.

III - Szybcy i wściekli

Najlepszym zawodnikiem w grupie starszej został Przemysław Kamieniecki, a w grupie młodszej Damian Dąbrowski. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Związek Zawodowy Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, które wręczał asp. sztabowy Janusz Walczak, a uprzednio brał czynny udział w prowadzeniu całego turnieju.
Wszystkim wymienionym drużynom przekazano puchary oraz medale, a najlepsze ekipy otrzymały nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik turnieju odebrał pamiątkową koszulkę. Organizator zapewnił uczestnikom napoje, ciepłe kiełbaski, ubezpieczenie, a także opiekę medyczną.
Już wiosną zapraszamy na jubileuszowy turniej osiedlowy.

Autor: oprac. eska | Piątek 26 września 2014 | 000 3895