Wtorek 28 września 2021 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Szkolny

I MISTRZOSTWA POWIATU KWIDZYŃSKIEGO (TENIS STOŁOWY)

W połowie marca miał miejsce turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych, zamieszkujących na terenie powiatu kwidzyńskiego. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Nadwiślanin” - Nebrowo Wielkie wspólnie z Zespołem Szkół w Nebrowie Wielkim. 

 

- Pierwszy raz w historii naszego klubu i szkoły zdecydowaliśmy się na organizację cyklu turniejów indywidualnych dla uczniów szkół podstawowych – mówi trener Dariusz Świder. - Celem było rozpropagowanie dyscypliny sportu tenisa stołowego, którą może uprawiać każdy uczeń.

Na starcie stanęło 64 uczniów reprezentujących pięć szkół powiatu kwidzyńskiego.

- Atrakcyjną formułą rozgrywania turnieju, czyli grą o wszystkie miejsca, chcemy zachęcić do udziału tych teoretycznie słabszych zawodników. System rozgrywania jest dosyć nietypowy, gdyż gramy systemem pucharowym do wyłonienia najlepszej ósemki. Następnie ta ósemka zostaje rozstawiona w dwóch grupach (po czterech zawodników) i gramy dalej systemem „każdy z każdym”. Po zakończonych grach rywalizacja ogranicza się do meczy o miejsca 1, 3, 5 i 7. Do klasyfikacji końcowej brana będzie pod uwagę suma punktów z trzech turniejów rozgrywanych w poszczególnych miesiącach (marcu, kwietniu i maju) – wyjaśnia trener.

Za 10 pierwszych miejsc zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe, a za cztery pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej zawodnicy otrzymają puchary. Organizatorzy serdecznie zapraszają na następny turniej, który odbędzie się 10 kwietnia (środa). Zapisy do turnieju przyjmowane są do godziny 12.15, a początek pierwszych gier zaplanowany jest na godzinę 12.30.

 

KLASYFIKACJA PO PIERWSZYM TURNIEJU

 

Kategoria chłopcy rocznik 2000-2001

1. Błażej Jędrzejewski SP 6  Kwidzyn 50 pkt.

2. Kacper Głuszkiewicz SP Nebrowo Wielkie 48 pkt.

3. Jakub Kuc SP Nebrowo Wielkie 46 pkt.

4. Daniel Kaźmierski SP 6 Kwidzyn 45 pkt.

5. Krzysztof Wolak SP Nebrowo Wielkie 44 pkt.

6. Damian Kołłupajło SP 4 Kwidzyn 43 pkt.

7. Robert Lipiak SP Nebrowo Wielkie 42 pkt.

8. Paweł Stromecki SP Nebrowo Wielkie 41 pkt.

9. Kamil Szwed SP Nebrowo Wielkie 40 pkt.

10. Maciej Kowalski SP Nebrowo Wielkie 39 pkt.

11. Hubert Radziwiłł SP Otłowiec 38 pkt.

12. Bartosz Kozubowski SP 4 Kwidzyn 37 pkt.

13. Paweł Zorena SP Nebrowo Wielkie 36 pkt.

14. Kamil Wiśniewski SP Nebrowo Wielkie 35 pkt.

15. Kacper Olszewski SP 4 Kwidzyn 34 pkt.

16. Michał Krupa SP 4 Kwidzyn 33 pkt.

17. Kamil Bogusławski SP 4 Kwidzyn 32 pkt.

 

Kategoria chłopców rocznik 2002 i młodsi

1. Michał Małachowski SP 6 Kwidzyn 50 pkt.

2. Jakub Legiewicz SP 6 Kwidzyn 48 pkt.

3. Michał Zieleniak SP Otłowiec 46 pkt.

4. Marcin Majsak SP Nebrowo Wielkie 45 pkt.

5. Daniel Grzegorzewski SP Otłowiec 44 pkt.

6. Radosław Kopecki SP Otłowiec 43 pkt.

7. Filip Dąbkowski SP Otłowiec 42 pkt.

8. Maciej Schaefer SP Otłowiec 41 pkt.

9. Hubert Prządka SP 6 Kwidzyn 40 pkt.

10. Jan Krzyżek SP Nebrowo Wielkie 39 pkt.

11. Sylwester Smela SP Otłowiec 38 pkt.

12. Cezary Ciepły SP 2 Kwidzyn 37 pkt.

13. Jakub Jurak SP 2 Kwidzyn 36 pkt.

14. Marcel Maluchnik SP 2 Kwidzyn 35 pkt.

15. Damian Bakuła SP Nebrowo Wielkie 34 pkt.

16. Krystian Zaborowski SP 2 Kwidzyn 33 pkt.

17. Kamil Majsak SP Nebrowo Wielkie 32 pkt.

18. Maciej Kózka SP Otłowiec 31 pkt.

19. Jakub Kozioł SP Nebrowo Wielkie 30 pkt.

20. Klaudiusz Sowa SP Nebrowo Wielkie 29 pkt.

 

Kategoria dziewczęta rocznik 2000-2001

1. Oliwia Redzińska SP 2 Kwidzyn 50 pkt.

2. Nikola Osińska SP Nebrowo Wielkie 48 pkt.

3. Izabela Piórkowska SP Nebrowo Wielkie 46 pkt.

4. Aleksandra Jerzyk SP Nebrowo Wielkie 45 pkt.

5. Katarzyna Kowalkowska SP Nebrowo Wielkie 44 pkt.

6. Natalia Brzozowska SP Nebrowo Wielkie 43 pkt.

7. Alicja Kamińska SP Nebrowo Wielkie 42 pkt.

8. Daria Dolecka SP Nebrowo Wielkie 41 pkt.

9. Natalia Wereda SP Nebrowo Wielkie 40 pkt.

10. Małgorzata Krzyżek SP Nebrowo Wielkie 39 pkt.

11. Ilona Śnieda SP Nebrowo Wielkie 38 pkt.

12. Zuzanna Kozłowska SP Otłowiec 37 pkt.

13. Tamara Lipiak SP Nebrowo Wielkie 36 pkt.

14. Katarzyna Bobrowska SP Nebrowo Wielkie 35 pkt.

 

Kategoria dziewczęta rocznik 2002 i młodsze

1. Aleksandra Dymowska SP Otłowiec 50 pkt.

2. Aleksandra Zalech SP Otłowiec 48 pkt.

3. Monika Fukowska SP 4 Kwidzyn 46 pkt.

4. Oliwia Nakonieczna SP Otłowiec 45 pkt.

5. Maja Ostrowska SP 2 Kwidzyn 44 pkt.

6. Wiktoria Łączyńska SP 4 Kwidzyn 43 pkt.

7. Zuzanna Tumiłowicz SP  Nebrowo Wielkie 42 pkt.

8. Wiktoria Manowska SP 4 Kwidzyn 41 pkt.

9. Karolina Kuc SP Nebrowo Wielkie 40 pkt.

10. Nikola Adamska SP 4 Kwidzyn 39 pkt.

11. Marta Formela SP Nebrowo Wielkie 38 pkt.

12. Weronika Kuc SP Nebrowo Wielkie 37 pkt.

13. Karolina Waga SP 4 Kwidzyn 36 pkt.

 

Klasyfikacja zespołowa dziewczęta

1. SP Nebrowo Wielkie 383 pkt.

2. SP 4 Kwidzyn 205 pkt.

3. SP Otłowiec 180 pkt.

4. SP 2 Kwidzyn 94 pkt.

 

Klasyfikacja zespołowa chłopców

1. SP Nebrowo Wielkie 401 pkt.

2. SP Otłowiec 264 pkt.

3. SP 6 Kwidzyn 233 pkt.

4. SP 4 Kwidzyn 179 pkt.

5. SP 2 Kwidzyn 141 pkt.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Poniedziałek 1 kwietnia 2013 | 000 6428
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem