Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Felietony

BRZYDKA POGODA (FELIETON)

Mariusz

Szaro i beznadziejnie, w dodatku pada deszcz, a brudne resztki śniegu topią się, bezlitośnie zasilając rzeki, które lada dzień zaczną topić Polskę.

Jak w takiej sytuacji siedzieć w kraju? Czy nie lepiej pospacerować sobie po wyludnionych, ale wciąż ciepłych plażach Tunezji? Nie, okazało się, że nie lepiej. A może pojechać na narty do któregoś z przyjemnych, dobrze zorganizowanych krajów? Z pewnością to dobre wyjście dla tych z nas, których nie wiążą żadne nudne obowiązki. Zamiast siedzieć za biurkiem, użerać się z durnowatymi podwładnymi, zajmować się nieistotnymi sprawami obcych ludzi i kombinować skąd i od kogo wziąć pieniądze dla swoich, lepiej poszusować w alpejskim słońcu, pokrzepić się grzanym winem, poczuć wiatr na policzkach… Jeszcze lepiej byłoby w takich Andach, ale cóż... Jak to mówią: nie zawsze jest szampan…

Jakże łatwo jest i przyjemnie nabierać dystansu do spraw, które przed nartami natrętnie zakłócały spokój. Jakieś nieistotne, dawne wydarzenia, o których wszyscy powinni już zapomnieć przewijają się jednak i może się tak zdarzyć, że trzeba na dzień lub dwa wrócić za biurko, odbębnić swoje i zaraz potem wrócić na stok! Ach, życie! Jakie ty piękne!

Przecież i tak inni mogą zrobić wszystko co należy. Są specjaliści od tego i od tamtego. Fachowcy potrafią lepiej powiedzieć coś, na co nie ma najmniejszych dowodów i nie zająkną się nawet, a uśmiech nie zakłóci żaden grymas. Oczywiście, szef też tak potrafi i uśmiech ma szczerszy niż psy z reklamy psiej karmy, ale to jednak przykre tak użerać się, gdy człowiek tęskni do powszechnej miłości i akceptacji. Któregoś pięknego dnia tej miłości doznają nawet najbardziej zatwardziali, ale do tego czasu jakoś smutno…

A jakimż to żalem napełnia sytuacja zdrady! Kochasz, starasz się, jesteś gotów przychylić nieba, a co w zamian? Zgoda, miło jest być przytulonym na oczach świata, otrzymywać czekoladki, słodkie listy pachnące lawendą, ale pewnego dnia przychodzi moment, kiedy przychodzi zwątpienie, czy druga Osoba kocha tak samo.

Prawdziwa miłość może jednak ścierpieć wiele. „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.” O ile więc większa jest miłość, która współweseli się bez prawdy!

Nie nam, maluczkim, oceniać siłę prawdziwego uczucia. Możemy jedynie zazdrościć, łykając ślinę. Możemy wesprzeć poparciem i skromnym głosem na jesieni…

Możemy też pożałować, że przy tej brzydkiej pogodzie pocieszeniem są tylko narty, gdyż dojazd nieprosty, tłum ludzi na stoku i czasem zimno. Niedługo jednak wiosna, zazielenią się murawy, a wtedy na przykład, będzie można wyjść na boisko.

Oceń artykuł
Autor: Mariusz Ejsmont | Sobota 22 stycznia 2011 | 001 3763
Wiktor
24-01-2011, 02:00
IP: 83.9.110.21
co to za grafomańskie bzdety?
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem