Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Felietony

WIELKIE CZERWONE SERCE (FELIETON)

Mariusz

Z największą sympatią i głębokim szacunkiem cieszę się z corocznych sukcesów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi ludzie, którzy poświęcają ten dzień, aby zbierać w puszki skromne datki, które w skali kraju rosną w całkiem pokaźne kwoty (co da się przeliczyć) i przynoszą nieoceniony ratunek dla wielu istnień ludzkich (czego nie da się przeliczyć, gdyż jest po prostu bezcenny), z pewnością są trwale zaszczepieni na całe życie troską o potrzebujących i tym, że „im będzie zależało”.


Charyzmatyczny Pan Owsiak jest klamrą spinającą te działania, które rozpoczęły się tak dawno, że obecnie ze znakowanymi sercem puszkami biegają młodzi ludzie, których nie było jeszcze na świecie podczas pierwszej Orkiestry. To piękna inicjatywa, a jej krytycy po prostu „czepiają się” albo brak im poczucia humoru i serca (nie tylko tego papierowego).

Pomysł jest ponadto przyszłościowy, gdyż po nieuchronnym zdechnięciu socjaldemokratycznej Europy przyda się jako zaczyn do naturalnej dobroczynności, niezależnej od państwa, które w przyszłości będzie miało inne, dużo węższe zadania.

Jest jednak coś nie całkiem zdrowego w sytuacji, gdy obecne państwo polskie, bezlitośnie okradające nie tylko obecnych swoich poddanych, lecz i przyszłe pokolenia, nie jest w stanie działać na uzurpowanych przez siebie polach bez wsparcia tzw. obywateli. Przecież w założeniu złupione pieniądze powinny finansować działalność, którą nieudolnie państwo to próbuje wykonywać i nie pozwala na przełamanie tego monopolu. Jeżeli nawet czyni jakieś koncesje, zezwalając na inicjatywy oddolne, to w żadnym stopniu nie zmniejsza to haraczu, który i tak pożera swoim bezdennym żołądkiem (a w zasadzie tysiącami żołądków tzw. klasy politycznej, jej krewnych i znajomych).

Skoro więc zbieramy w styczniu na służbę zdrowia, to dlaczego na przykład maj nie mógłby być miesiącem zbiórki pod znakiem zielonego serca na dozbrojenie polskiej armii. Okupowanie obcych krajów w interesie aroganckich mocarstw powoduje zużycie jedynego wartościowego sprzętu bojowego i marnotrawstwo pieniędzy przeznaczanych na obronę, że jakby co do czego, to podbiłaby nas drużyna straży pożarnej z Bornholmu.

mariuszej4@wp.pl

Oceń artykuł
Autor: Mariusz Ejsmont | Poniedziałek 17 stycznia 2011 | 000 3264
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem