Wtorek 24 maja 2022 | Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - MKS ZAGŁĘBIE LUBIN 23:26 (8:9)

W przedostatniej serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn całkowicie zawiódł swoich kibiców. Na własnym parkiecie kwidzyniacy nie zdołali pokonać Zagłębia Lubin, a na domiar złego goście nie grzeszyli super dyspozycją.

MMTS wygrał trzy ostatnie mecze. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego pokonali kolejno: Torus Wybrzeże Gdańsk, Stal Mielec i ostatnio po rzutach karnych Azoty Unię Tarnów. Kwidzyniacy byli faworytami w starciu z Zagłębiem, lecz pozycje w tabeli nie znalazły odzwierciedlenia w bezpośrednim pojedynku. Szkoda, bo była okazja do znakomitego pożegnania sezonu w hali przy ulicy Wiejskiej.

Wszystko zaczęło się pięknie. Prezes Robert Olszewski godnie podziękował odchodzącemu trenerowi i czterem zawodnikom. Na parkiecie również zgodnie z oczekiwaniami... Co prawda, pierwszą bramkę zdobyli goście, ale po chwili to gospodarze „przejęli stery” (3:1) i przy znakomitej postawie Bartosza Dudka – budowali coraz większą przewagę (6:3). Niestety, trwało to stanowczo zbyt krótko, bo ok. 20 minuty mieliśmy już wynik remisowy. Pierwsza połowa padła łupem Zagłębia (8:9).

Goście po przerwie złapali wiatr w żagle i w 36 minucie było już 9:13. Piłkarze gospodarzy nie sprawiali wrażenia drużyny, która chciałaby tego dnia podnieść rzuconą rękawicę... a szkoda, bo „puchary” były w zasięgu ręki. Przyjezdni potrafili zwiększyć przewagę do sześciu bramek i utrzymywali ją również przy podwójnym osłabieniu. W samej końcówce spotkania kwidzyniacy zdobyli trzy bramki z rzędu i zbliżyli się do rywala na trzy trafienia, ale to był szczyt możliwości naszej drużyny. Niezbyt przyjemnie oglądało się nieporadne próby odrabiania strat. Warto wspomnieć, że Bartosza Dudka wybrano najlepszym zawodnikiem meczu..

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 23:26 (8:9)

MMTS: Dudek, Szczecina - Kornecki, Grzenkowicz 3, Orzechowski 4, Krieger, Peret 1, Kutyła 2, Majewski, Guziewicz, Ossowski 5, Nastaj 1, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Jankowski 1.
Karne: 3 bramki / 4 rzuty
Kary: 6 minut (Landzwojczak x 2, Krieger)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik - Stankiewicz 4, Moryń, Gębala 5, Pietruszko, Marciniak 2, Marciniak 2, Bogacz 6, Drozdalski, Iskra 1, Bekisz 1, Chychykalo 7.
Karne: 2 bramki / 2 rzuty
Kary: 10 minut (Gębala x 2, Pietruszko, Drozdalski) + czerwona kartka dla Jakuba Morynia

Autor: marco | Sobota 7 maja 2022 | 000 278