Wtorek 24 maja 2022 | Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

golfkwidzyn

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW - MMTS KWIDZYN 24:24 (9:16) K. 3:2

W meczu 24 serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn MMTS Kwidzyn rywalizował z Grupa Azoty Unia Tarnów na parkiecie przeciwnika. Do przerwy tarnowianie przegrywali różnicą siedmiu bramek, lecz po przerwie z nawiązką odrobili stratę. Na szczęście kwidzyniacy doprowadzili do konkursu rzutów karnych, który wygrali i dopisali do puli dwa cenne punkty.

Listę strzelców otworzył Alan Guziewicza, a chwilę później Krzysztof Szczecina obronił rzut Mateusza Wojdana. W 10 minucie gospodarze prowadzili 3:1. To była przede wszystkim zasługa bramkarza Valentyna Koshovyego. Po tym okresie zaczęli dominować goście i w 14 minucie było już 3:5, a cztery minuty później po dwóch trafieniach Guziewicza przewaga MMTS-u wzrosła do czterech bramek (4:8). Kiedy w 22 minucie podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego osiągnęli przewagę pięciu trafień (5:10) - sytuacja stała się wręcz wymarzona. W samej końcówce pierwszej połowy tylko kwidzyniacy zdobywali gole i na przerwę schodzili z siedmiobramkową zaliczką.

Po wznowieniu gry dyspozycja gospodarzy uległa diametralnej zmianie. Co prawda jeszcze w 32 minucie był wynik 11:18, ale cztery minuty później (po rzutach Jakuba Kowalika i Tarasa Minotskyiego) było już 13:18, a w 40 minucie 15:21. Od tego momentu miejscowi zaczęli odrabiać straty. Po kilku bardzo dobrych interwencjach Patryka Małeckiego - w 48 minucie na tablicy pojawił się wynik 20:21. Chwilę później Hubert Kornecki sfaulował Tarasa Minotskyiego, a Łukasz Kużdeba zamienił rzut karny w bramkę (21:21). Po kolejnym jego trafieniu tarnowianie prowadzili 22:21 (50 min.). Następne dwie bramki padły zdobyczą MMTS-u, a w 54 minucie przy stanie 22:23 Szczecina obronił rzut karny. Na trzy minuty przed końcową syreną mieliśmy wynik 24:23. W ostatniej minucie, Bartosz Dudek obronił rzut Tarasa Minotskyiego, a po czasie wziętym przez naszego trenera - na osiem sekund przed końcem Nikodem Kutyła doprowadził do remisu (24:24).

W konkursie rzutów karnych, swoich prób nie wykorzystali Kużdeba (obrona Krzysztofa Szczeciny), Taras Minotskyi (rzut w słupek) oraz Kiryl Kniazeu (piłka ponad bramką). Wśród kwidzyniaków pomylili się:Jakub Szyszko (interwencja bramkarza) i Robert Orzechowski (rzut w poprzeczkę). Zatem MMTS wygrał 3:2.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn 24:24 (9:16) k. 3:2

Unia: Koshovy, Małecki - Wojdan, Sanek, Yoshida, Kowalik 4, Matsuura, Bushkou 5, Kużdeba 7, Kaźmierczak 1, Minotskyi 7, Kniazeu, Zahirović.
Karne: 1 bramka / 2 rzuty
Kary: 4 min. (Sanek, Kaźmierczak)

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz 4, Orzechowski 1, Krieger, Peret 1, Kutyła 3, Majewski, Guziewicz 5, Ossowski 3, Nastaj, Szyszko 2, Landzwojczak 3, Jankowski 2.
Karne: 1 bramka / 1 rzut
Kary: 4 min. (Landzwojczak, Kornecki)
Autor: oprac. eska | Poniedziałek 2 maja 2022 | 000 272