Wtorek 24 maja 2022 | Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

golfkwidzyn

TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS KWIDZYN 24:26 (12:12)

W 22-ej serii PGNiG Superligi Torus Wybrzeże Gdańsk musiał uznać wyższość naszego MMTS-u. Jednak sam mecz był bardzo wyrównany i zacięty, a o ostatecznym triumfie kwidzyniaków zadecydowała końcówka spotkania.

Pierwsza bramka padła dopiero w 3-ej minucie meczu i id tego momentu goście wypracowali minimalną przewagę. Jednak w 6-ej minucie grający w przewadze gospodarze wyszli na prowadzenie. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwie bramki. Przełamanie nastąpiło dopiero w 21-ej minucie, ale uczynili to gdańszczanie. W tym czasie dobrze prezentowali się bramkarze obu zespołów - Krzysztof Szczecina i Miłosz Wałach. Wybrzeże było bliskie utrzymania korzystnego rezultatu do przerwy, lecz to MMTS doprowadził do remisu (12:12).

Początek drugiej odsłony toczył się pod dyktando kwidzyniaków, którzy wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Jednak po pięciu minutach mieliśmy ponownie remis (15:15). Trwało to również krótko, bo za chwilę MMTS osiągnął dwubramkową przewagę, którą umiejętnie powiększył do czterech trafień. Przyczyn tego stanu rzeczy było wiele, ale przede wszystkim decydujące były udane parady Bartosza Dudka. 4 minuty przed końcową syreną było 21:25. Gdańszczanom udało się zmniejszyć przewagę gości do dwóch bramek i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść MMTS-u.

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 24:26 (12:12)

Wybrzeże: Wałach, Chmieliński - Powarzyński 2, Pieczonka, Doroshchuk 1, Jachlewski 2, Sulej 1, Kosmala 3, Papaj 6, Wróbel 2, Tomczak 2, Turchenko 4, Woźniak 1.
Karne: 3 bramki / 3 rzuty
Kary: 14 minut (Doroshchuk x 2, Jachlewski x 2, Turchenko, Pieczonka, Kosmala)

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz 5, Orzechowski 1, Krieger 1, Peret 3, Zieniewicz, Kutyła 4, Majewski 2, Guziewicz, Ossowski 2, Nastaj 5, Szyszko 2, Landzwojczak, Jankowski 1.
Karne: 2 bramki / 2 rzuty
Kary: 12 minut (Krieger x 2, Landzwojczak, Jankowski, Majewski, Guziewicz)

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 11 kwietnia 2022 | 000 506