Wtorek 24 maja 2022 | Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - AZOTY PUŁAWY 26:26 (13:16) K. 5:6

Możemy być zadowoleni z postawy naszych zawodników w starciu z trzecią drużyną w tabeli PGNiG Superligi. Przy większym szczęściu cała pula punktowa mogła przypaść kwidzyniakom, lecz niestety skończyło się na remisie (26:26) i przegranym konkursie rzutów karnych (5:6).

Faworyzowane Azoty tylko w pierwszej połowie osiągnęły przewagę nad gospodarzami, ale ten stan rzeczy zawdzięczali przede wszystkim znakomitej dyspozycji postawie bramkarza Mateusza Zembrzyckiego (w sumie 17 udanych interwencji). W tej formacji nasi zawodnicy zdecydowanie byli słabsi, chociaż ostatni kwadrans meczu to już znacznie lepsza postawa Krzysztofa Szczeciny.

Druga połowa należała już do MMTS-u a to ekstremalnie podgrzało temperaturę na trybunach. Kwidzyniacy uwierzyli, że ten mecz można wygrać. Gdyby około 50 minuty meczu gospodarze skutecznie zakończyli trzy ofensywne akcje, to ten scenariusz prawdopodobnie zostałby zrealizowany. Pomocni byli tu puławianie, bo przez ok. 10 minut również razili nieskutecznością. MMTS mozolnie odrabiał straty i w końcu dopadł rywala, a po chwili wyszedł na prowadzenie. To zasługa Bartosza Nastaja, który w ostatnich sekundach miał powtórzyć udany rzut. Niestety, po „rozrysowanej” akcji spudłował i mieliśmy konkurs karnych. O wszystkim zdecydowała jego druga tura, bo piłka nie wpadła do siatki dopiero przy dwunastej próbie Nikodema Kutyły. Kwidzyniakom pozostało się cieszyć z jednego punktu po emocjonującej walce z wyżej notowanym rywalem.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 26:26 (13:16) k. 5:6

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki 1, Grzenkowicz 2, Orzechowski, Krieger 2, Peret 1, Zieniewicz 2, Kutyła 3, Majewski 3, Guziewicz 2, Ossowski 2, Nastaj 3, Szyszko 3, Landzwojczak 1, Jankowski 1.
Karne: 3 bramki / 4 rzuty
Kary: 4 min. (Krieger, Landzwojczak)

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki - Akimenko 6, Zivković 1, Łangowski 3, Podsiadło, Bachko 3, Przybylski 3, Jurecki 3, Rogulski 3, Dawydzik 2, Jarosiewicz 2.
Karne: 0 bramek / 0 rzutów
Kary: 14 min. (Dawydzik x 3, Rogulski x 2, Jarosiewicz, Przybylski)

Autor: marco | Niedziela 3 kwietnia 2022 | 000 636