Sobota 27 listopada 2021 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 28:25 (14:16)

Derby Pomorza w Superlidze szczypiorniaka były bardzo emocjonujące. Wybrzeże było bardzo bliskie wygrania pierwszy raz od czterech spotkań, ale sama końcówka spotkania należała do „nakręconej” drużyny MMTS-u. Ojcem sukcesu kwidzyniaków był przede wszystkim Bartosz Dudek, który swoimi interwencjami utrzymywał non-stop naszą drużynę w grze.

A wszystko rozpoczęło się baśniowo... Na tablicy wyników mieliśmy 3:0 i nic nie zapowiadało, że losy pojedynku mogą ulec zmianie. Niestety, w 15 minucie już był remis a w 24 minucie goście wyszli na prowadzenie, które utrzymywali aż do 50 minuty (20:20). MMTS w 54 minucie wyszedł na prowadzenie i nie pozwolił wyrwać sobie zasłużonego zwycięstwa.

Decydującym momentem było wprowadzenie na parkiet Michała Pereta na 15 minut przed końcową syreną. To wtedy gdańszczanie zastosowali wobec niego „podwójną opiekę” i dzięki temu powstała większa luka w ich szykach obronnych. Wykorzystali to gospodarze i dodatkowo przyśpieszyli rozgrywanie piłki w ataku, co szybko pozwoliło zbudować bezpieczną przewagę. Od tego momentu kwidzyniacy podyktowali warunki, którym Torus Wybrzeże nie zdołał sprostać. Wszystko zakończyło się pomyślnie a ostateczny wynik (28:25) ustalił kapitalnym rzutem Alan Guziewicz.

Chwalimy Bartosza Dudka, który tylko w drugiej połowie wybronił 7 na 16 rzutów. Ale w drugiej odsłonie pokazał się również z jak najlepszej strony Hubert Kornecki. To właśnie ci dwaj zawodnicy zrobili różnicę przy ogólnie nie najlepszej dyspozycji czerwono-czarnych.

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 28:25 (14:16)

MMTS: Dudek, Szczecina - Kornecki 6, Grzenkowicz 4, Orzechowski, Krieger 1, Peret, Zieniewicz 2, Kutyła 3, Guziewicz 2, Ossowski 4, Szyszko 4, Landzwojczak 2, Jankowski.

Karne: 3 bramki / 3 rzuty

Kary: 6 minut (Landzwojczak x 2, Krieger).

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński - Stojek, Pieczonka 2, Gądek, Jachlewski 6, Sulej 1, Kosmala 6, Papaj 3, Wróbel 2, Tomczak 2, Janikowski 1, Woźniak 2.

Kary: 10 minut (Janikowski x 2, Pieczonka, Gądek, Sulej).

Autor: marco | Sobota 13 listopada 2021 | 000 250