Sobota 27 listopada 2021 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

RÓŻNI LUDZIE - JEDNA IDEA (WSTĘPNIAK)

Marek SidorNa początek muszę zacytować post zamieszczony na fanpage „Kwidzyniaków”:

„Bez wątpienia atutem KWW Kwidzyniacy jest różnorodność poglądów ich sympatyków i samych członków ugrupowania. Samorząd lokalny powinien stronić od polityki a bardziej reprezentować Mieszkańców.

Dlatego nasza radna - Jolanta Ważna wykorzystała obecność Marszałka Senatu RP - Tomasza Grodzkiego na Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w Powiślańskiej Szkole Wyższej, aby zainteresować gościa problematyką kwidzyńskiego samorządu, który przecież zbyt ochoczo nie czerpie wzorców z izby wyższej parlamentu”.

Do tekstu załączone zostały zdjęcia, na których to krótkie spotkanie udokumentowano. To w zupełności wystarczyło, by rozniecić ogień… Nie będę tu przytaczał komentarzy, bo to akurat nie jest najważniejsze, ale muszę zaznaczyć, że wśród zawartych uwag wzięły górę racje polityczne i na tej podstawie nastąpiło (znane z portali społecznościowych) wzajemne deprecjonowanie autorytetów drugiej strony sceny politycznej.

Też mam swoje poglądy, lecz długoletnie bycie radnym każe mnie chować je stosunkowo daleko, aby uciec od szkodliwego szufladkowania i w konsekwencji dzielenia na poszczególne opcje, bo to nie o to chodzi w naszej małej społeczności lokalnej. Jeszcze trochę wody w rzece Wiśle upłynie, zanim wyborcy zorientują się, że najbardziej sprawny i efektywny samorząd to samorząd apolityczny.

W ruch „Kwidzyniaków” zaangażowali się ludzie wywodzący się z różnych opcji, ale przyświeca im jedna idea, która łączy nas wszystkich - idea budowania przyjaznego miasta przede wszystkim dla samych mieszkańców, a także umiejętne wykorzystanie ogromnego kapitału znajdującego się na naszym terenie. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale trzeba na plan dalszy odsunąć wszelkie personalne animozje a postawić na merytoryczną debatę.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Czwartek 28 października 2021 | 000 678
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem