Sobota 27 listopada 2021 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

golfkwidzyn

ŁOMŻA VIVE KIELCE - MMTS KWIDZYN 41:29 (18:15)

W 7-ej serii PGNiG Superligi szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn rywalizowali z Łomżą Vive Kielce w Hali Legionów. Nasza drużyna postawiła się rywalowi i w pierwszej odsłonie byliśmy dumni z poczynań kwidzyniaków.

MMTS do starcia z mistrzem Polski podchodził podbudowany ostatnimi zwycięstwami nad Energą MKS-em Kalisz i Chrobrym Głogów. Z kolei podopieczni Tałanta Dujszebajewa chcieli oszczędzić jak najwięcej sił, bo za trzy dni musieli zmierzyć się z Paris Saint-Germain.

Pierwsza połowa z naszej pozycji wyglądała stosunkowo dobrze. Kwidzyniacy wykorzystywali wszystkie błędy gospodarzy w ataku pozycyjnym, a tych błędów jak na mistrza było bardzo dużo. Chociaż to Łomża Vive rozpoczęła od prowadzenia 3:0, przyjezdni pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 3 minucie, ale po ośmiu minutach gry zanotowaliśmy remis (5:5). W bramce kieleckiego klubu grał Mateusz Kornecki, a na karne wchodził Andreas Wolff, który w pierwszej połowie obronił wszystkie trzy karne i jedną dobitkę. Pomimo tego gospodarze nie potrafili „odjechać” swojemu rywalowi (18:15).

Po przerwie dominacja kielczan nie podlegała dyskusji. Mistrzowie Polski grali szybko z kontry i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 43 minucie prowadzili już 30:20. Łomża Vive zanotowała serię, podczas której rzuciła osiem bramek. Złą passę MMTS-u przełamał dopiero Hubert Kornecki a pod koniec spotkania kwidzyniacy zdobyli również cztery gole z rzędu, ale to było wyraźnie za mało. Trener Zbigniew Markuszewski po meczu zwrócił uwagę na zbytnią bojaźń w ataku i na urazy, które miały wpływ na wytrzymałość fizyczną podopiecznych.

Łomża Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 41:29 (18:15)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Vujović 4, Sanchez Migallon Naranjo, Olejniczak 1, Sićko 5, Tournat 5, Faruk 6, Kulesz 4, Moryto 10, Surgiel 4, Domagała, Gudjonsson 2.
Karne: 4 bramki / 4 rzuty
Kary: 8 min. (Domagała x 2, Sanchez Migallon Naranjo, Gudjonsson).

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki 5, Grzenkowicz 1, Ekstowicz 1, Krieger, Zieniewicz 5, Kutyła 3, Majewski 1, Ossowski 1, Nastaj 4, Szyszko 2, Landzwojczak 4, Jankowski 2.
Karne: 2 bramki / 6 rzutów
Kary: 6 min. (Jankowski x 2, Zieniewicz).

Autor: oprac. eska | Wtorek 26 października 2021 | 000 421