Sobota 27 listopada 2021 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

golfkwidzyn

USAR KWIDZYN - SMS ZPRP II PŁOCK 41:35 (21:20)

V kolejka I Ligi Grupy A piłki ręcznej mężczyzn to dla USAR Kwidzyn spotkanie z kolejną drużyną związkowej szkoły – SMS ZPRP II Płock. Tak jak w każdym meczu przeciwko szkolnym drużynom spodziewać się można było tego, że będzie od nas wymagała pełnej koncentracji przez 60 minut, a także dużego wysiłku fizycznego związanego z szybką grą rywala. Bardzo ważnym atutem w rękach naszego zespołu była lepsza fizyczność zawodników, co przełożyło się na niejedną karę 2 minut.

Spotkanie rozpoczęto od ciągłej wymiany bramek, która trwała do 9 minuty (6:6). Później to kwidzyniacy przejęli delikatnie kontrolę - zdobywając łącznie trzy bramki z rzędu. Co ciekawe, do 11 minuty trafienia należały tylko do dwóch zawodników z naszego zespołu. Najpierw trzykrotnie zrobił to Bartosz Janiszewski, który wykorzystując wysoką grę w obronie gości raz za razem uciekał z pola widzenia obrońców i odnajdował czyste pozycje, a później pięć razy z rzędu trafiał Bartosz Preuss. Goście nie odpuszczali i przy podwójnym osłabieniu naszego zespołu spowodowanego karami - próbowali odrobić wynik, lecz zbliżyli się zaledwie na jedno trafienie, a później udało się gospodarzom zwiększyć przewagę do 4 bramek (18:14 w 22 min.). Następne 4 minuty to najlepszy moment w wykonaniu gości, kiedy to doprowadzili do wyniku 18:20. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy to już jednak lepsza gra naszego zespołu i po bramkach Błażeja Bańcerka, Jacka Szweda i Bartosza Janiszewskiego schodziliśmy na przerwę prowadząc 21:20.

Druga połowa to ponownie „wymiana bramek” w pierwszych minutach. Różnica była jednak taka, że to USAR odnotował kilkukrotnie trafienia pod rząd, dzięki czemu zwiększył swoją przewagę. W 39 minucie była to różnica 5 bramek, do czego przyczynił się przede wszystkim Bartosz Janiszewski dzięki swoim trafieniom, ale też przebudził się ponownie Bartosz Preuss dokładając dwie bramki. Do końca meczu nasz rozgrywający trafił jeszcze dwa razy i osiągnął swój najlepszy wynik w barwach naszego zespołu – 9 bramek. To nie starczyło jednak, by być najlepszym strzelcem w tym meczu. Tak jak przyzwyczaił nas w tym sezonie Bartosz Janiszewski - osiągnął dwucyfrową liczbę bramek (11) i ponownie był liderem. Z dobrej strony też pokazał się Dominik Sonnenfeld, który w pierwszej połowie trafił 4 razy i to często bardzo efektownie (z dużej odległości), a w drugiej dołożył jeszcze 3 bramki - łącznie rzucił siedem bramek. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 41:35 dla naszego zespołu i dalej zostajemy jednym z trzech zespołów bez porażki na koncie.

To spotkanie to nie tylko wydarzenie sportowe. Ponownie podczas meczu prowadzona była zbiórka charytatywna. Tym razem wsparto kwidzyńskie przytulisko Miłosna a towarzyszyli tej akcji wolontariusze z organizacji Adopciaki Kwidzyn.

USAR Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 41:35 (21:20)

USAR Kwidzyn: Marcin Wysocki, Paweł Kiepulski – Bartosz Janiszewski 11, Bartosz Preuss 9, Dominik Sonnenfeld 7, Błażej Bańcerek 4, Jacek Szwed 3, Łukasz Cieslak 2, Beniamin Werra 2, Jan Piekarski 1, Hubert Raczkowski 1, Adrian Nogowski 1, Karol Gryń, Dominik Boryń.

Kary: 12 min. (Dominik Sonnenfeld x2, Błażej Bańcerek, Bartosz Janiszewski, Hubert Raczkowski, Adrian Nogowski).

SMS ZPRP II Płock: Paweł Ciupa, Dawid Pajdała – Szymon Hornik 8, Dawid Petlak 7, Jan Sawicki 5, Mateusz Janiszewski 4, Wiktor Sęk 4, Jan Szweda-Lewandowski 3, Marcin Gołąbek 2, Jakub Wielgucki 2, Piotr Kuć, Szymon Cieciora, Olivier Czajkowski.

Kary: 8 min. (Szymon Hornik, Marcin Gołąbek, Wiktor Sęk, Szymon Cieciora).

Autor: Marcin Grzona | Poniedziałek 25 października 2021 | 000 374