Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

golfkwidzyn

MMTS KWIDZYN - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 24:22 (13:13)

W pierwszej serii spotkań PGNiG Superligi piłki ręcznej obie drużyny pokazały dobre trzydzieści minut w starciach z faworytami. MMTS z Orlen Wisłą Płock, a Sandra Spa Pogoń z Łomżą Vive Kielce. Zatem dwie ekipy miały zero punktów na swoim koncie, ale pomimo tego większe szanse dawano kwidzyniakom i ten scenariusz sprawdzał się w początkowej fazie rywalizacji.

MMTS grał rewelacyjnie, dobrze w obronie, udanymi interwencjami popisywał się Krzysztof Szczecina. Gospodarze nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku tego meczu. Szczecinianie nie radzili sobie z duetem Arkadiusz Ossowski - Michał Peret i po 6 minutach mieliśmy wynik 3:0. Pierwszą bramkę kwidzyniacy stracili dopiero w 7 minucie, gdy z karnego trafił Piotr Rybski. Po kwadransie było 9:4, ale z czasem Sandra SPA Pogoń uporządkowała swoją grę i w kilku kolejnych akcjach wykazała się ogromną skutecznością, co doprowadziło w 24 minucie do remisu (12:12). Remisem (13:13) również zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie przyjezdni zaczęli od mocnego uderzenia - efektywnie grali w obronie, a pomagał im także skutecznymi interwencjami Tomasz Wiśniewski. Po bramce Łukasza Gieraka było już 13:16. W 40 minucie było jeszcze 16:18, ale później przydarzył się podopiecznym Rafała Białego ogromny przestój. Kwidzyniacy w 44 minucie prowadzili 19:18, a później na boisku królował chaos i... Krzysztof Szczecina. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż dziewięć minut, gdy do remisu doprowadził Dawid Krysiak. To zapowiadało super emocje. Kluczowe dla losów spotkania okazały się kary w drużynie gości. Najpierw karę 2 minut otrzymał Adam Wąsowski, a w 58 minucie za brutalny faul na Alanie Guziewiczu czerwoną kartkę zobaczył Paweł Krupa. Spotkanie to przypominało prawdziwą huśtawkę nastrojów, ale sama końcówka należała zdecydowanie do gospodarzy, którym miejscowi kibice serdecznie podziękowali.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:22 (13:13)

MMTS: Szczecina, Matlęga - Kornecki 1, Grzenkowicz 5, Orzechowski, Krieger, Peret 5, Zieniewicz 5, Kutyła 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Nastaj 2, Szyszko 2, Landzwojczak, Jankowski.

Karne: 2 bramki / 3 rzuty

Kary: 6 minut (Ossowski, Landzwojczak, Kornecki)

Sandra SPA Pogoń: Wiśniewski 1 - Krok, Wąsowski 1, Gierak 6, Krupa 1, Bosy 2, Starcević 3, Jedziniak, Krysiak 4, Rybski 1, Zaremba 3, Polok.

Karne: 4 bramki / 5 rzutów

Kary: 6 minut (Gierak, Zaremba, Wąsowski) i czerwona kartka dla Pawła Krupy

Autor: marco | Niedziela 12 września 2021 | 000 228