Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

golfkwidzyn

ORLEN WISŁA PŁOCK - MMTS KWIDZYN 31:26 (15:15)

Inauguracyjna przegrana z Orlen Wisłą Płock nie przyniosła ujmy kwidzyniakom. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego nie byli gorsi, wysoko zawiesili poprzeczkę w tym spotkaniu i nie chcieli łatwo oddać punktów faworytowi. Przez długi czas pojedynek toczył się w okolicach remisu, jednak ostatni kwadrans należał już do gospodarzy.

Kwidzyniacy udanie weszli w to spotkanie, po kwadransie prowadzili 6:5, lecz w krótkim czasie dwóch zawodników MMTS-u otrzymało kary dwóch minut, ale nie wykorzystali tego w sposób optymalny płocczanie. Dopiero w 19 minucie miejscowi wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 9:8. Kolejne minuty były zacięte i wyrównane. Tuż przed przerwą Jakub Matlęga obronił rzut karny. Ta część meczu zakończyła się sensacyjnym wynikiem 15:15.

Zaraz po przerwie rywalizacja również była wyrównana. Dopiero po pięciu minutach Orlen spokojnie powiększał przewagę, a gdy było 23:19 z przerwy skorzystał nasz trener. Im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej kwidzyniacy tracili wiarę na korzystny rezultat oraz siły, aby go osiągnąć, co sprawiło, że w końcówce nafciarze powiększyli jeszcze przewagę i ostatecznie wygrali różnicą sześciu bramek. Kibice żywiołowo reagowali na różne boiskowe wydarzenia a było tego sporo. Duży udział w tym sędziów, którzy przydzielili łącznie 14 dwuminutowych kar oraz podyktowali osiem rzutów karnych.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:26 (15:15)

Orlen Wisła: Morawski - Daćko 1, Lucin 6, Jurecic 2, Fernandez 4, Susnja, Szita, Komarzewski 3, Terzić, Mihić 4, Czapliński, Mindeghia 7, Zhitnikov 1, Kosorotov 3.

Karne: 4 bramki / 5 rzutów

Kary: 16 minut (Susnja x 2, Terzić x 2, Zhitnikov x 2, Lucin, Komarzewski)

MMTS: Dudek, Matlęga, Szczecina - Grzenkowicz 3, Orzechowski, Krieger 3, Peret 4, Zieniewicz 2, Kutyła, Guziewicz 1, Ossowski 4, Nastaj 4, Szyszko 4, Landzwojczak 1, Jankowski.

Karne: 2 bramki / 3 rzuty

Kary: 12 minut (Landzwojczak x 2, Krieger, Zieniewicz, Szyszko, Jankowski)

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 6 września 2021 | 000 295