Wtorek 20 kwietnia 2021 | Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

golfkwidzyn

USAR KWIDZYN – KPR ELBLĄG 30:26 (15:13)

W dniu 21 lutego na parkiety pierwszoligowe powrócił USAR Kwidzyn. Rywalem kwidzyńskiego zespołu był KPR Elbląg a mecz odbył się w hali przy ulicy Mickiewicza.

USAR przystąpił do tego spotkania pod wodzą nowego-starego trenera Marka Woronowicza. Ponadto do składu powrócili Bartosz Janiszewski, Adrian Nogowski, a nowym bramkarzem zespołu został Miłosz Jedowski, który wrócił do grania w piłkę ręczną po kilka latach przerwy.

Mecz rozpoczął się od ładnego rzutu z dystansu gości, ale błyskawicznie odpowiedział po rozegraniu szybkiego środka Bartosz Preuss. Po kilku minutach wymiany ciosów zaznaczyła się nieznaczna przewaga USAR-u. Po trafieniu z lewego skrzydła Jacka Szweda w 18 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie 10:7. Elblążanie nie odpuszczali, ale dobre akcje przeplatali stratami. W końcówce pierwszej połowy kwidzyniacy zacieli się w ataku, lecz udało im się utrzymać prowadzenie do przerwy 15:13.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia ze środka rozegrania Adriana Nogowskiego. Mecz cały czas był wyrównany i obie drużyny dobre akcje przeplatały stratami. Cały czas jednak na nieznacznym prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. Niestety, od 46 minuty zaczął się spory przestój w grze USAR-a. Z dziewięciu kolejnych ataków miejscowych aż osiem zakończyło się stratą. Na szczęście dla nich rywale mieli również duże problemy w ofensywie. Jak nie strata to rzut obok bramki, a i Miłosz Jedowski odbił kilka ważnych piłek. W końcówce udało się USAR-owi uspokoić sytuację. Kilka bramek w ostatnich pięciu minutach pozwoliło odnieść zasłużone zwycięstwo 30:26.

USAR Kwidzyn – KPR Elbląg 30:26 (15:13)

Jedowski, Rudnicki – Janiszewski 8, Sonnenfeld 6, Cieślak 3, Preuss 3, Wojciechowski 3, Nogowski 2, Pożoga 2, Szwed 2, Rynk 1, Dąbrowski, Gryń, Hara, Werra.

Autor: Jarosław Kowalski | Środa 24 lutego 2021 | 000 570