Środa 20 stycznia 2021 | Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

USAR KWIDZYN - TYTANI WEJHEROWO 35:31 (17:12)

28-ego listopada (po dwutygodniowej przerwie) kwidzyniacy wrócili do rywalizacji w ramach I ligi grupy A mężczyzn w piłce ręcznej. Na własnym parkiecie USAR podejmował drużynę Tytani Wejherowo.

Od pierwszych minut gospodarze mocno ruszyli do przodu i po pięciu minutach gry uzyskali pięciobramkowe prowadzenie już po pięciu minutach (po trafieniach Bartosza Preussa x 2, Jacka Szweda x 2 i Nikodema Rozwadowskiego). Duża w tym zasługa bardzo dobrej gry kwidzyniaków w obronie. Goście ruszyli do odrabiania strat i w 6 minucie po raz pierwszy w meczu trafili do naszej siatki. Ich pościg zatrzymał się na wyniku 7:6 (14 min.), kiedy to znów USAR osiągnął trzybramkową przewagę, by za chwilę dać się dogonić a nawet w 23 minucie na tablicy wyników mieliśmy remis (11:11). Wreszcie nadszedł czas koncertowej gry naszej drużyny w ataku i m.in. cztery bramki z rzędu zdobył Bartosz Preuss. Wynik pierwszej połowy ustalili goście na 17:12.

Drugą połowę zespoły zaczęły od „wymiany bramki za bramkę”, lecz po chwili to kwidzyniacy dwukrotnie powstrzymali rywali w ataku i zdobyli trzy trafienia z rzędu, wychodząc w 41 minucie na najwyższe prowadzenie w meczu 25:16. Warto zaznaczyć, że od początku drugiej połowy trener Marek Boneczko postawił na większą rotacją w polu, a każdy z zawodników miał możliwość wejść na boisko i wymiernie zaznaczyć swoją obecność. Goście dwukrotnie rzucili kilka bramek z rzędu dzięki czemu udało im się zmniejszyć rozmiary porażki do zaledwie czterech trafień. Jednak wynikało to bardziej z kontrolowania przez gospodarzy sytuacji na parkiecie i już pewnego zwycięstwa.

Po tym meczu USAR znalazł się na 7 miejscu w lidze, lecz strata do lidera to zaledwie 6 oczek. Jak widać liga jest bardzo wyrównana i jeszcze wszystko może się w niej wydarzyć. Najlepszym dotychczasowym strzelcem drużyny jest Dominik Sonnenfeld, który z 42 trafieniami znajduje się na 10 pozycji w klasyfikacji strzelców ligowych.

USAR Kwidzyn - Tytani Wejherowo 35:31 (17:12)

USAR Kwidzyn: Adam Wolański, Filip Jankowski – Bartosz Preuss 8, Jacek Szwed 5, Maciej Hara 4, Patryk Wiśniewski 3, Dominik Sonnenfeld 3, Nikodem Rozwadowski 3, Beniamin Werra 2, Kamil Nawrocki 2, Paweł Rynk 2, Marek Boneczko (grający trener) 2, Hubert Raczkowski 1, Karol Gryń, Dominik Boryń, Łukasz Cieślak.

Tytani Wejherowo: Szymon Cholcha, Damian Nowosad, Grzegorz Sikora - Przemysław Warmbier 7, Marcin Wicki 5, Paweł Pitucha 5, Sławomir Jurkiewicz 4, Robert Wicon 3, Maksymilian Sałata 3, Tomasz Bartoś 2, Hubert Koss 2, Norbert Wejher, Radosław Sałata, Oskar Szafrański, Konrad Rompa, Jakub Pohnke.

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 30 listopada 2020 | 000 597