Środa 20 stycznia 2021 | Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

MMTS KWIDZYN LEPSZY OD GWARDII OPOLE

Szczypiorniści Gwardii Opole przegrali drugi mecz z rzędu, a kwidzyniacy wygrali po raz drugi w tym sezonie. To raczej największa niespodzianka 10 serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Początek meczu tego nie zapowiadał, ale i pierwsze minuty drugiej połowy wskazywały na pewną wygraną przyjezdnych. Kibice oglądający rywalizację na ekranach telewizorów mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Opolanie bardzo dobrze weszli w mecz i osiągnęli szybko przewagę czterech trafień (2:6). Od tego momentu coś zacięło się w sprawnie funkcjonującej maszynie, co wykorzystali gospodarze, którzy mieli w swoich szeregach bardzo dobrze dysponowanego Jakuba Matlęgę. Nasz bramkarz interweniował znakomicie a na parkiecie szalał Arkadiusz Ossowski. Goście stracili przewagę (6:6), ale ponownie na prowadzenie wyprowadził ich Szymon Działakiewicz. Warto zwrócić uwagę, że tuż przed syreną kończącą pierwszą odsłonę na tablicy mieliśmy wynik 7:10 i piłką dysponowali kwidzyniacy. Niestety, błąd w rozegraniu ostatniej akcji doprowadził do straty i szybkiego kontrataku przyjezdnych, którzy skwapliwie wykorzystali tę sytuację (7:11).

Po zmianie stron byliśmy świadkami wielu błędów. Goście nie trafiali, a MMTS grał zbyt schematycznie. Jednak to miejscowi uwierzyli w możliwość osiągnięcia sukcesu i przez dłuży czas nie pozwoli faworytom na odjechanie a nawet wyszli na prowadzenie. Niestety, w 56 minucie goście prowadzili 20:18. Po nerwowej końcówce mieliśmy remis 21:21, lecz też trzeba wspomnieć o możliwości zdobycia pełnej puli punktów, bo taką okazję miał w ostatniej akcji meczu Michał Peret, którego rzut ze skrzydła obronił Adam Malcher. Stąd o tym, kto zwycięży w tym spotkaniu decydowały rzuty karne. W nich kwidzyniacy się nie mylili a Matlęga dwa razy był lepszy od egzekutorów (4:3).

MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole 21:21 (7:11), po karnych 4:3 Gwardia Opole

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Szczecina, Dudek - Kutyła 5, Ossowski 4, Peret 3, Zieniewicz 2, Biegaj 2, Landzwojczak 2, Nastaj 1, Przytuła 1, Orzechowski 1, Guziewicz, Kryński, Szyszko, Potoczny.

Gwardia Opole: Malcher, Balcerek – Działakiewicz 6, Fabianowicz, Jankowski 1, Mauer 3, Kawka, Klimków 1, Kowalski 2, Kucharczyk, Lemaniak, Milewski 1, Morawski 1, Sosna, Zarzycki 6.

Autor: marco | Niedziela 22 listopada 2020 | 000 757