Piątek 30 października 2020 | Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

USAR KWIDZYN - SMS ZPRP KWIDZYN 36:28 (18:12)

W dniu 26 września doszło do pierwszych w historii derbów Kwidzyna. Podopieczni trenera Marka Boneczki we własnej hali pokonali SMS ZPRP Kwidzyn 36:28. Gospodarzy do zwycięstwa nad młodym zespołem szczypiornistów poprowadził Bartosz Janiszewski oraz Michał Klapka, którzy zdobyli po 7 bramek. Dzięki temu starsi kwidzyniacy znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli ligowych zmagań.

Oczywistym faworytem tego pojedynku byli Husarze występujący drugi rok na tym szczeblu rozgrywek i mający w składzie zawodników z przeszłością w Superlidze. Jako pierwsi bramkę zdobyli juniorzy za sprawą Jakuba Świątkiewicza. Jak się jednak okazało było to ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Nie oznacza to jednak, że mecz był jednostronny. Podopieczni Macieja Mroczkowskiego długo utrzymywali się z wynikiem „blisko rywali”. W 26 minucie tracili do USAR-a tylko dwie bramki. Nominalni gospodarze odskoczyli z wynikiem dopiero w końcówce pierwszej połowy - zdobywając cztery bramki z rzędu i schodząc na przerwę prowadząc 18:12.

Druga połowa przebiegała w spokojnym tempie a USAR utrzymywał kilkubramkowe prowadzenie. Dopiero w 48 minucie coś zacięło się w grze gospodarzy. Seria pięciu goli z rzędu SMS-u sprawiła, że przewaga USAR-a stopniała i to raptem do trzech trafień (26:29). Wtedy sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni Adrian Nogowski i Bartosz Janiszewski. Zdobyli sześć z ostatnich siedmiu bramek dla miejscowych i dzięki temu przypieczętowali drugą wygraną w sezonie swojego zespołu. Dzięki temu ich zespół został jednocześnie liderem tabeli. SMS póki co znajduje się na drugim biegunie z dwoma porażkami na starcie sezonu.

- Cieszy niezmiernie zwycięstwo w derbach. O wyniku przeważyło doświadczenie – przyznał po meczu trener Marek Boneczko. - Nie ma co rozpamiętywać tego spotkania, bo przed nami kolejne starcia i już tam jesteśmy myślami.

W następnej kolejce USAR zagra na wyjeździe z SPR-em Żukowo a SMS na swoim parkiecie będzie rywalizował z Tytanami Wejherowo. Oba mecze odbędą się w sobotę 3 października.

USAR Kwidzyn - SMS ZPRP Kwidzyn 36:28 (18:12)

USAR Kwidzyn: Wolański, Rudnicki, Jankowski - Wiśniewski 1, Szwed 4, Hara 1, Gryń, Janiszewski 7, Sonnenfeld 4, Boryń, Nawrocki 5, Cieślak, Raczkowski, Klapka 7, Nogowski 5, Rozwadowski 2.

SMS ZPRP Kwidzyn: Zwierz, Chruściel - Ebertowski 3, Słupski, Stefaniak 4, Korczak, Miszczyk, Świątkiewicz 3, Biskup 6, Kwiatkowski 2, Lilien 1, Pstrąg 4, Konwicki, Matela 3, Lisiecki 1, Lewczyk 1.

Autor: Jarosław Kowalski | Wtorek 29 września 2020 | 000 266