Piątek 30 października 2020 | Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

KPR ELBLĄG - USAR KWIDZYN 26:31 (11:13)

Udany debiut w meczu inaugurującym pierwszoligowy sezon 2020/2021 zaliczyli kwidzyniacy spod znaku USAR. KPR Elbląg grając u siebie nie sprostał naszej drużynie. Cieszy to tym bardzej, ponieważ w okresu przygotowawczym wyższość wykazali elblążanie. Po raz pierwszy w historii na tym szczeblu mamy dwie drużyny z Kwidzyna. Do grającego już w poprzednim sezonie USAR-u dołączył SMS ZPRP.

Lepiej w sezon wszedł doświadczony w boju USAR - wzmocniony solidnie na skrzydłach. Do zespołu dołączył Adrian Nogowski, mający za sobą wiele lat gry w Superlidze (w barwach MMTS) oraz grę w reprezentacji Polski. Ponadto do drużyny wrócił po rocznej przerwie Kamil Nawrocki. Jako trener lwidzyniaków zadebiutował Marek Boneczko.

Kwidzyniakom zdobywanie bramek przychodziło łatwo od samego początku spotkania i gdy prowadzili 5:1 – trener miejscowych wziął czas i to poskutkowało skuteczniejszą grą gospodarzy, którzy w krótkim czasie odrobili straty do jednej bramki (5:6). Przez kilka kolejnych minut gra była bardzo wyrównana, lecz USAR utrzymywał wciąż niewielki dystans. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:13.

Druga odsłona w początkowej fazie należała do miejscowych, bo już w 35 minucie doprowadzili do remisu (15:15). Na szczęście w bramce mamy Adama Wolańskiego, który swoimi interwencjami ostudził zapędy elblążan. Dodatkowo bardzo dobrą skutecznością popisywał się Bartosz Janiszewski, który nie tylko wykańczał akcje, ale również nie mylił się z linii 7-metrów. Dzięki temu kwidzyniacy wyszli na bezpieczne prowadzenie 22:18, a za chwilę do pustej bramki trafił Wolański i mogliśmy się cieszyć z 6-bramkowej przewagi. W ostatnich 10 minutach miejscowi ruszyli do szturmu i na tablicy wyników mieliśmy wynik 25:26. Wtedy doświadczenie wzięło górę i to kwidzyniacy zdobywali gole a nasz bramkarz wykonywał to co do niego należało. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem USAR-a wynikiem 26:31.

- Pięknie, pęknie... - powiedział nam po meczu trener Matek Boneczko.  - Miałem sporą satysfakcję prowadząc drużynę przeciwko swoim byłym kolegą i trenerowi. Naszym atutem było doświadczenie. Teraz myślimy już tylko o kolejnych meczach i ewentualnych zdobyczach punktowych.

KPR Elbląg - USAR Kwidzyn 26:31 (11:13)

KPR Elbląg: Jaworski, Plak - Kowszuk 5, Nowak 5, Stępień 5, Muracki 3, Budzich 2, Sparzak 2, Chyła 1, Kowalkowski 1, Nowakowski 1, Pałasz 1, Reseman, Załuski, Peret, Solecki.

USAR Kwidzyn: Wolański 1, Jankowski - Janiszewski 10, Sonnenfeld 6, Klapka 4, Nawrocki 3, Nogowski 2, Cieślak 1, Hara 1, Pożoga 1, Rozwadowski 1, Szwed 1, Gryń, Boryń, Preuss, Raczkowski.

Drugi kwidzyński zespół na szczeblu I ligi jest złożony wyłącznie ze zdolnych zawodników, jak to w przypadku SMS-ów bywa. W kadrze naszego zespołu znajdują się wyłącznie gracze z rocznika 2003 i 2004. Na inaugurację przyszło im mierzyć się z grającym już dłuższy czas na tym poziomie rozgrywkowym MKS-em Grudziądz. Mecz od początku przebiegał pod dyktando grudziądzan. Miejscowi tylko raz w meczu remisowali. Było to w 15 minucie, kiedy na tablicy wyników mieliśmy dwie „piątki” (5:5). Przyjezdni z czasem zaczęli powiększać przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Wygrywając z SMS-em 32:22. Na wyróżnienie w kwidzyńskim zespole zasługuje Wiktor Biskup - autor 6 trafień.

SMS ZPRP Kwidzyn – MKS Grudziądz 22:32 (12:17)

Chruściel, Zwierz – Biskup 6, Ebertowski 2, Korczak 2, Matela 2, Pstrąg 2, Szymczak 2, Świątkiewicz 2, Konwicki 1, Kwiatkowski 1, Lewczyk 1, Słupski 1, Lilien, Lisiecki, Stefaniak.

Autor: Jarosław Kowalski | Poniedziałek 21 września 2020 | 000 414