Niedziela 27 września 2020 | Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

WŁOSKA ROBOTA

AZOTY PUŁAWY - MMTS KWIDZYN 42:27 (19:12)

Po inauguracyjnym falstarcie na własnym parkiecie mało kto wierzył w metamorfozę kwidzyniaków w potyczce z Puławami. Jednak brak wymaganej koncentracji przez cały czas spotkania i wreszcie rozmiar przegranej świadczą o słabej dyspozycji naszej drużyny.

Faworytem sobotniej rywalizacji byli gospodarze i już po 10 minutach prowadzili 5:1. Przyjezdni byli ich cieniem, ale po pierwszych nerwowych akcjach zniwelowali stratę do zaledwie dwóch trafień (8:6). Różnica 2-3 bramek utrzymała się jeszcze do 22 minuty i stanu 12:10. Niestety, była to tylko chwilowa mobilizacja, bo ostatnie minuty pierwszej połowy należały ponownie do Azotów, które wypracowały bezpieczny dystans 19:12.

Po przerwie trener miejscowych dał pograć wszystkim zawodnikom a oni odpłacali się niekonwencjonalnymi zagraniami. MMTS stawiał realny opór do 40 min. spotkania (od 25:16 do 27:20). Potem przykro było obserwować poczynania kwidzyniaków, którzy przy 12 trafieniach gospodarzy odpowiedzieli zaledwie dwoma (39:22). Puławianie całkowicie narzucili swój styl gry i zdominowali rywala. Nic nie było w stanie zmusić gości do wrzucenia drugiego biegu. Ostatecznie przegrali różnicą 15 goli i na tarczy powrócili do Kwidzyna.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)

Azoty Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki - Akimenko 4, Podsiadło 5, Bachko 5, Jurecki 8, Adamczuk, Szyba 4, Rogulski 6, Kowalczyk 1, Dawydzik 5, Gumiński 4, Seroka.

Rzuty karne: 3 bramki - 5 rzutów

Kary: 20 minut (Jurecki x 2, Szyba x 2, Dawydzik x 2, Borucki, Rogulski, Kowalczyk, Seroka)

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Dudek - Grzenkowicz, Kryński 3, Peret 3, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Biegaj 1, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 4, Nastaj 4, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Jankowski 1, Przytuła 1.

Rzuty karne: 3 bramki - 3 rzuty

Kary: 18 minut (Zieniewicz x 2, Potoczny x 2, Landzwojczak x 2, Przytuła x 2, Grzenkowicz)

Autor: oprac. eska | Niedziela 13 września 2020 | 001 348