Niedziela 27 września 2020 | Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

WŁOSKA ROBOTA

MMTS KWIDZYN – CHROBRY GŁOGÓW 27:28 (16:15)

W meczu inaugurującym sezon 2020/21 MMTS Kwidzyn przegrał we własnej hali z Chrobrym Głogów 28:27. Dziwna to była rywalizacja, ponieważ przez większość spotkania wszystko wskazywało na zwycięstwo gospodarzy, ale gdy trzeba było udowodnić swoją dominację, to na przeszkodzie stawała nieodpowiednia koncentracja albo brak zwykłego szczęścia.

Pomimo pierwszej bramki zdobytej przez przyjezdnych, to MMTS od początku kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Po golach Ryszarda Landzwojczaka i Andrzeja Kryńskiego kwidzyniacy wypracowali minimalną przewagę (4:2), której do końca pierwszej polowy nie potrafili powiększyć. Zdarzały się chwile, że głogowianie dochodzili naszych a nawet w 22 min. wyszli na prowadzenie. Na szczęście miejscowi wrócili do właściwego rytmu i do szatni schodzili z jednobramkową przewagą (16:15).

Po powrocie na parkiet kwidzyniacy zdołali w końcu uzyskać trzybramkową przewagę  (21:18 w 36 min.). W 40 minucie spotkania jeszcze ten dystans się utrzymywał (22:19) a kibice złapali większy oddech, aby za chwilę zacząć się denerwować, bo ich pupile zupełnie stanęli. W ciągu 13 minut gospodarze zdobyli jedną bramkę a przeciwnik aż pięć razy umieścił piłkę w siatce. Za chwilę było już 23:25. Obserwowaliśmy schematyczną grę podopiecznych Bartłomieja Jaszki. Nie pomogły również przerwy na żądanie. Głogowianie cieszyli się z wyniku 24:27. Wtedy zaserwowano nam trochę emocji w ostatnich trzech minutach spotkania. Po bramkach Arkadiusza Ossowskiego i Michała Potocznego wiara w zwycięstwo odżyła, lecz goście odpowiedzieli golem Oleksandra Tilte a w ostatnich sekundach wynik spotkania ustalił Bartosz Nastaj (27:28).

W drużynie gości należy wyróżnić Ukrainca Oleksandra Tilte, który zdobył 10 bramek. W naszej ekipie na słowa uznania zasłużył Jakub Matlęga za kilka udanych interwencji, które pozwoliły MMTS-owi być w grze.

MMTS Kwidzyn – Chrobry Głogów 27:28 (16:15)

MMTS Kwidzyn: Matlęga, Dudek – Grzenkowicz 1, Orzechowski, Kryński 5, Peret 1, Zieniewicz 2, Biegaj, Ossowski 3, Potoczny 2, Nastaj 5, Szyszko 4, Landzwojczak 3, Przytuła 1.

Rzuty karne: 4 bramki - 5 rzutów

Kary: 14 minut (Potoczny x 2, Przytuła x 2, Peret, Zieniewicz, Landzwojczak)

Chrobry Głogów: Stachera, Dereviankin – Grabowski 5, Sadowski, Babicz 4, Przysiek, Tylutki, Marszałek 4, Tilte 10, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 3.

Rzuty karne: 7 bramek - 7 rzutów

Kary: 18 minut (Orpik x 3, Babicz x 2, Tylutki x 2, Krzysztofik x 2)

Autor: marco | Poniedziałek 7 września 2020 | 000 276