Niedziela 29 listopada 2020 | Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
-

Puls Kwidzyna > O tym się mówi

STOP LIKWIDACJI „MANHATTANU”!!!

Tak zatytułował swoją najnowszą interpelację radny Franciszek Galicki (KWW Kwidzyniacy). W różny sposób kwidzyńska opozycja próbuje wskazać rządzącym, że nie mają racji decydując się na likwidację popularnego „Manhattanu”. Okazuje się, iż największym orędownikiem pozostawienia w tym miejscu targowiska jest „radny senior”.

 

- Radni KWW Kwidzyniacy stanowczo protestują i sprzeciwiają się likwidacji targowiska miejskiego przy ulicy Słowackiego. Wsłuchując się w głos mieszkańców wielokrotnie apelowaliśmy o pozostawienie i przebudowę Manhattanu. Zdania w tej sprawie nie zmieniamy!!! Za niedopuszczalne uważamy trwałą likwidację naszego lokalnego rynku pod pozorem walki z koronawirusem – czytamy w zgłoszonej interpelacji. - Wykorzystujecie stan epidemii związany z COVID-19 do stałego zamknięcia targowiska. Na to nie ma naszej zgody!!! Uważamy to za nieuczciwe wobec mieszkańców!!!

Twierdzicie, że nie spełnia ono warunków, w tym warunków sanitarnych. Pytamy się Was - rządzących od lat Kwidzynem, a kto doprowadził to miejsce do takiego stanu przez lata zaniedbań? Dopiero koronawirus otworzył Wam oczy? My, Kwidzyniacy z uwagą wsłuchiwaliśmy się i nadal wsłuchujemy w głos mieszkańców, którzy wielokrotnie prosili i nadal proszą o pozostawienie i modernizację targowiska przy ulicy Słowackiego.

Jako radni KWW Kwidzyniacy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wnosimy o pozostawienie popularnego „Manhattanu” przy ulicy Słowackiego. Mieszkańcy nie chcą w tym miejscu betonu, mają go już dość na swoich osiedlach. Proponujemy pozostawienie tam małego ryneczku z funkcją handlową, przebudowę układu komunikacyjnego (ciągów pieszo-jezdnych), a także parkingów oraz utworzenie skweru (terenu zielonego z funkcją rekreacyjną). Tak aby w normalnych czasach, miejsce to było miejscem spotkań wielu pokoleń. Mamy nadzieję, że normalność już niedługo do nas wróci.    

Sebastian Kasztelan i Franciszek Galicki„Radny senior” to weteran w walce o godziwe warunki na „Manhattanie”. Tu razem z Sebastianem Kasztelanem przekonują mieszkańców do swojej koncepcji

Oceń artykuł
Autor: SKA | Środa 13 maja 2020 | 005 5490
Barbara
14-05-2020, 18:35
IP: 5.186.121.208
Jestem za tym,żeby rynek na "Manhattan pozostał. Kwidzyn jest dużym miastem, wiec niedorzecznoscia jest aby był tylko jeden rynek. Tym bardziej,że leżą na dwóch krańcach Kwidzyna. Do tej pory nie był problemem,dlaczego dziś chcą likwidować.
Marian Sołtys
14-05-2020, 20:15
IP: 77.111.246.8
Pan burmistrz zamiast zadbac o mieszkancow i zostawic slynny manhatan rynek woli w tym miejscu wybudować skatepark, ciekawe tylko czy sam będzie po nim jezdził??? Wystarczy zobaczyc skatepark na stadionie.. Z zaciekawienia zapytam jak czesto zagląda tam Policja?????
Gość
14-05-2020, 23:42
IP: 89.229.208.132
Manhattan w sobotę jest jak znalazł- powinien pozostać tylko należy zrobić "mały remont".
Ewelina
18-05-2020, 11:48
IP: 95.41.243.166
Manhattan powinien zostać aby np. starsi ludzie mieszkający w okolicy ul. Słowackiego mogli wyjść po zakupy świeżych warzyw i owocow. Na ul. Kopernika jest im za daleko. Dla innych mieszkańców również Manhattan jest udogodnieniem. Trzeba zrobić remont to fakt bo jest to miejsce zaniedbane. Panie Burmistrzu proszę się "obudzic" na apel mieszkańców. Wierzymy że pozostanie Pan nadal przychylny mieszkańcom i ich potrzebom. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy
Elzbieta
16-06-2020, 17:24
IP: 77.253.28.137
Głupotą jest zamknięcie Manhatanu,ludzie są za pozostawieniem targowiska na co powinni zwrócić uwagę rządzący w tym mieście,co zrobili ze szpitalem ,ludzie byli przeciwni ,zbierali podpisy,i co zrobili swoje.Ludzie opamiętajcie się i przestancie głosować na tych co już za długo siedzą na tych stołkach,oni mają gdzieś nas obywateli;;
MAM PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem