Niedziela 9 sierpnia 2020 | Imieniny: Romualda, Romana, Ireny

WŁOSKA ROBOTA

MMTS KWIDZYN – ENERGA MKS KALISZ 29:27 (14:15)

Wyborna dyspozycja bramkarza Jakuba Matlęgi, solowe szarże naszych szczypiornistów w ataku i niewymuszone błędy gości – to główne przyczyny wygranej MMTS-u z faworyzowaną Energią MKS Kalisz. Tak to w skrócie wyglądało w 23 serii PGNiG Superligi.

W pierwszej połowie tylko raz zdarzyło się, aby któraś z ekip wygrywała różnicą więcej niż jednej bramki, ale to goście próbowali uciec naszej drużynie. Pierwszy raz objęliśmy prowadzenie w 14 minucie i musieliśmy czekać kolejne 5 minut do przełamania dotychczasowego scenariusza i wyszliśmy w 19 minucie na prowadzenie 12:10. Za chwilę mogło być większe, lecz bramkarz gości nie dał się oszukać. W naszej bramce Krzysztof Szczecina został zmieniony (po pięciu nieskutecznych interwencjach) na Bartosza Dudka, który zdołał dwukrotnie odbić piłkę i wniósł sporo pozytywnej energii. Na półmetku kaliszanie prowadzili 15:14.

Po przerwie przyjezdni drogę do kwidzyńskiej bramki znaleźli dopiero w 39 minucie, podczas gdy miejscowi zaliczyli już pięć bramek. MMTS wypracował w ten sposób przewagę (19:15), która pozwoliła im przejąć inicjatywę. Jakub Matlęga momentami bronił jak natchniony. Między innymi wtedy, gdy w ciągu minuty powstrzymał dwie próby Konrada Pilitowskiego z linii siódmego metra. Po naszej stronie mógł się podobać Andrzej Kryński (8 goli), a Kacper Adamski popisywał się zegarmistrzowską precyzją przy swoich rzutach. Pomimo tego kaliszanie gonili wynik i trzy razy zmniejszyli stratę do dwóch goli, ale na więcej rywale nie pozwolili. Dla kwidzyniaków było to dopiero siódme zwycięstwo w tym sezonie. Do końca fazy zasadniczej pozostały już tylko trzy serie spotkań.

MMTS Kwidzyn – Energa MKS Kalisz 29:27 (14:15)

MMTS Kwidzyn: Matlęga (8/20, 40 proc.), Dudek (2/12, 17 proc.), Szczecina (0/5) - Kryński 8, Orzechowski 5, Adamski 4, Potoczny 4, Przytuła 3, Peret 2, Grzenkowicz 1, Biegaj 1, Landzwojczak 1, Guziewicz, Ossowski, Netz.

Kary: 8 min. (4 - Przytuła, 2 - Landzwojczak, Kryński)

Karne: 5/6

MKS Kalisz: Zakreta (6/18, 33 proc.), Liljestrand (2/9, 22 proc.), Krekora (1/11, 9 proc.) - Kamyszek 7, Szpera 6, K. Pilitowski 5, Adamski 3, Gąsiorek 3, Drej 2, Krytski 1, Galewski, Bożek, Klopsteg, Maljarewicz, Misiejuk.

Kary: 10 min. (4 - Misiejuk, 2 - Gąsiorek, Kamyszek, Szpera)