Środa 23 września 2020 | Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

WŁOSKA ROBOTA

NMC GÓRNIK ZABRZE - MMTS KWIDZYN 32:26 (19:15)

Pomimo sporych kłopotów (szczególnie na początku drugiej połowy) zabrzanie pewnie pokonali MMTS Kwidzyn 32:26 i odnotowali 16 zwycięstwo, które przybliżyło ich do osiągnięcia 3 miejsca przed play offem. Kwidzyniacy postawili się faworyzowanemu rywalowi, ale zdobyczy punktowych będą musieli szukać w potyczkach z mniej wymagającymi przeciwnikami.

Do przerwy meczu gospodarze wypracowali czterobramkową przewagę (19:15), a końcówka tej części była popisem Bartłomieja Bisa, który w ataku godnie zastępował kontuzjowanego Marka Daćkę. Wydawało się, że zabrzanie mecz mają pod kontrolą, lecz po powrocie na parkiet zaprezentowali zupełnie inną dyspozycję, co natychmiast wykorzystali nasi szczypiorniści. MMTS w ciągu 7 minut odrobił straty (19:19), a motorem napędowym był Michał Potoczny. Pod nieobecność Bartosza Dudka rewelacyjnie w naszej bramce spisywał się Jakub Matlęga (zanotował w tym okresie ponad 40 procentową skuteczność). Trener Marcin Lijewski szybko wziął czas, aby zmienić mentalne podejście swoich podopiecznych. Nieco to im pomogło, ale przyjezdni nie odpuszczali i nawet zdołali wyjść na prowadzenie (20:21). Pachniało sensacją...

Niestety, miejscowi wzmocnili szyki obronne i szybko odzyskali prowadzenie. W ich bramce zaczął popisywać się Martin Galia. Kwidzyniacy nie wykorzystywali już tak dobrze okazji do zdobywania bramek i obijali golkipera zabrzan. W ostatnich 20 minut rządzili już miejscowi i ostatecznie wygrali 32:26. W identycznych rozmiarach, jak jesienią w Kwidzynie (19:25).

NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 32:26 (19:15)

NMC Górnik: Galia (10/36 - 28 proc.) - Sićko 7, Bis 6, Gogola 5, Buszkow 3, Łyżwa 3, Tomczak 2, Sluijters 2, Czuwara 2, Tatarincew 1, Bondzior 1, Kondratiuk, Pawelec, Bąk, Gliński.

MMTS Kwidzyn: Matlęga (11/33 - 33 proc.), Szczecina (1/11 - 9 proc.) - Potoczny 8, Kutyła 4, Przytuła 3, Orzechowski 3, Adamski 2, Peret 2, Biegaj 2, Landzwojczak 2, Guziewicz, Kryński, Ossowski, Netz, Grzenkowicz.

Autor: oprac. eska | Niedziela 9 lutego 2020 | 000 846